زیر نویس خودکار Youtube

سلام
اطلاع دارید که یوتویوب برای زیرنویس کردنه فیلمها از چه روشی استفاده میکنه؟آیا از Google Cloud Speech API استفاده میکنه؟
من برای زیرنویس کردنه بعضی از ویدیوها از یوتویوب استفاده میکردم حالا میخوام خودم اینکارو با استفاده از Google Cloud Speech API انجام بدم

3 Likes
4 Likes

به نظرتون Google Cloud Speech API همون کیفیت رو خواهد داشت؟

راستش من از هیچ کدوم برای زیرنویس کردن استفاده نکردم، اما میتونم حدس بزنم که به شرایطی مثل کیفیت صدا، وضوح‌ کلا کیفیت اون فایل بستگی داره.
کلا این نوع فناوری ها (voice recognition) تازه یکمی در حال بهتر شدن هستند، هم به دلیل پیشرفت فناوری و هم به این خاطر که مردم هروز بیشتر بیشتر از voice assitant ها مثل Siri, Google Voice Assistant و Amazon Alexa استفاده میکنند. البته Siri بدلیل استفاده بیشتر مردم با فاصله از بقیه قویتر و بهتره.
تجربه من از Siri و‌google assistant میگه Siri واقعا بهتره

1 Like

نمیدونم گوگل از چه روشی استفاده میکنه. ولی به نظرتون این اصلاً چیزی هست که بتونه کاملاً خودکار بشه؟

در لینک زیر توضیح داده شده

https://support.google.com/youtube/answer/2734796?hl=en

درست توصیح ندادم. منظورم اینه که، زیرنویس درست رو میتونه بدون کمک انسان و کاملاً خودکار تولید کنه؟ مثلاً ویدئوهای انگلیسی با transcription انگلیسی رو که نگاه میکنم، خوب کلی ایراد تو transcription هست. تبدیل صوت به متن کاریه که بشه با الگوریتم انجام داد؟ زیرنویسی که از روی transcription غلط انجام بشه هم که طبیعتاً نمیشه انتظار داشت درست باشه…