تکنولوژی مورد استفاده برترین استارتاپ‌های شتاب‌دهنده Y Combinator

سلام
این تحلیل را توی تلگرام دیدم حیف‌ام اومد اینجا نذارم.

بیش از نیمی از ارزش ۵۰ استارتاپ برتر Y Combinator از آن روبی! استارتاپ‌هایی که روبی را بعنوان زبان اول‌شان انتخاب کردند ارزشی بیش از ۹۲ میلیارد دلار دارند.

1 Likes

این لینک رو دوست دارم اینجا منتشر کنم چون حس میکنم با پروسه‌ی انتخاب تکنولوژیها مرتبط باشه.
توی یکی از مطالب قدیمیتر، @lxsameer این لینک رو منتشر کرده بود. چون تا حدود زیادی مربوط به Common LISP‌ میشه ولی اینجا منظور من «متفاوت بودن» هست.

Beating The Averages - by Paul Graham

اکثر استارت‌آپها، به جشن تولد ۳ سالگیشون نمیرسن. پس ما هم اگه مثل اکثریت رفتار کنیم، احتمالا مثل اکثریت شکست میخوریم!
آمارهایی از این دست، بسیار مهم و مفید هستن، ولی نه برای اینکه به ما کمک کنن تکنولوژیهای مورد استفاده‌ی خودمون رو انتخاب کنیم، بلکه برای اینکه یه شناخت آماری نسبت به رقبا داشته باشیم و برعکس اونها حرکت کنیم!

بخشی از مطالب این لینک:

This is not just a theoretical question. Software is a very competitive business, prone to natural monopolies. A company that gets software written faster and better will, all other things being equal, put its competitors out of business. And when you’re starting a startup, you feel this very keenly. Startups tend to be an all or nothing proposition. You either get rich, or you get nothing. In a startup, if you bet on the wrong technology, your competitors will crush you.

و

The average big company grows at about ten percent a year. So if you’re running a big company and you do everything the way the average big company does it, you can expect to do as well as the average big company-- that is, to grow about ten percent a year.

The same thing will happen if you’re running a startup, of course. If you do everything the way the average startup does it, you should expect average performance. The problem here is, average performance means that you’ll go out of business. The survival rate for startups is way less than fifty percent. So if you’re running a startup, you had better be doing something odd. If not, you’re in trouble.

ممنون از پاسخت ولی کاش قبلش لینک را چک می‌کردی یا درباره Y Combinator میخواندی… اینها اکثریت از اقلیت هستند که خیلی‌هاشون Unicorn‌ اند… ۵۰ استارتاپ برتر از برترین شتاب‌دهنده جهان، نه آماری کلی از استارتاپ‌های جهان که معلوم نیست کجان و شکست خورده‌اند یا نه. قطعا اون آمار نتیجه خیلی متفاوت‌تری از این دارد.

چیزی که این آمار نتیجه میده اینه که سرعت توسعه چقدر مهم هست.

3 Likes