چند سوال در مورد xml

سلام
این طور که من متوجه شدم xml برای قالب برنامه به کار میاد
اما نمیدونم چه جوری و از کجا باید یاد بگیرم
و این که مبهمه یه سری چیزا برام
میدونم که توی C# و اندروید میشه از xml استفاده کرد
توی جاوا و ide مثل netBeans هم میشه؟؟؟
و این که من سرچ کردم برای یاد گیری xml برای من نتایجی که میاورد یادگیری xml برای فلان زبان برنامه نویسی بود
نه یادگیری xml به طور کلی که بتونم توی اندروید استودیو و C# و هرجا که به دردم خورد ازش استفاده کنم
آخرین سوال:
چه ارتباطی بین xml و پایگاه داده وجود داره؟

اول اینکه XML یه روش برای فرمت کردن و توصیف اطلاعات هست. دوم اینکه اصلا چیزه خاصی نداره و یادگرفتنش ۵ دقیقه هست. سوم اینگه بهتره نری دنبالش کلا خیلی قدیمی هست و یجورایی منسوخ شده و فقط یه سری جاها تو دنیای جاوا ممکن باهاش روبه رو شی. جواب سوال آخر هم اینکه هیچ ربطی ندارن

سلام
توی visual studio من الآن پروژه C# رو به صورت windows form application ایجاد میکنم
در صورتی که برای امکانات بیشتر اگه بخوام wpf ایجاد کنم نیاز به xml دارم
ضمنا توی اندروید استودیو هم باید از xml استفاده کرد
چه طور شما میگین منسوخ شده :roll_eyes: :face_with_monocle:

همونطور که عرض کردم بعضی از کتابخانه های جاوا هنوز ازش استفاده می کن. در مورد ویندوز و C# که اصلا ایده ای ندارم. کلا ویندوز خودش bad practice هست دیگه وای به حال چیزایی که مایکروسافت ترویج می کنه.

XML جایگزین های خیلی بهتر و مدرنی داره که الان خیلی ازشون استفاده می شه. مثل JSON که خودشم موشکلاتی داره . اما به صورت کلی یک روش برای توصیف داده هست.

در دنیای نرمافزار و آی تی xml یک زامبی بحساب میاد که همونطور که سمیر گفت منسوخ شده اما بدلایل تاریخی متاسفانه هنوز استفاده زیادی داره. تقریبا همه کسانی که از xml استفاده میکنند در برنامه خودشون رهایی از xml رو گنجوندند. یادگرفتنش بد نیست اما چیز بیخودیه. دنیای xml, saml و soap در حال پایانه.

یک نکته هم که هست اینه که xml علاوه بر همه توضیحی که داده شد یک زبانه با ساختار پیچیده درختی اما json یک فرمته که ساختار بسیار ساده map داره

سلام
من الآن برای c# که شروع کردم و دارم کار میکنم و اندروید استودیو که قراره کار کنم نیاز به xml دارم
چه جوری میتونم به جای xml از چیزی مثل json استفاده کنم

XML خیلی سادست واقعا یادگیری نیاز نداره. فکر می کنم فقط شورع به کار کنی بعد از مدت کوتاهی یاد می گیری. قواعد با HTML تقریبا یکی هست. اما خوب مثلا اسم تگ ها و پروپرتی ها بنا به کاربرد مهم هستند.

من فکر می کنم بهتر هست نگران این موضوع نیاشی و مثلا اگر می خوای اندروید کار کنی همون جاوا رو یاد بگیری و بری جلو.