بالا آوردن wordpress و mariadb در docker

سلام دوستان
من دارم توی داکر wordpress و mariadb رو بالا میارم
به این صورت کار کردم
اول image های wordpress و mariadb رو pull کردم
توی مرحله بعدی با دستور docker network یه شبکه bridge ساختم
توی مرحله بعد image mariadb رو اجرا کردم به کامت هاش که در عکس قابل مشاهد هست

مشکل حل شد

سلام پیشنهاد میکنم از docker compose
این لینک استفاده کنید قشنگ کانفیگ شده برای wp البته اگه میخواد با ماریا دبی کار کنید سرچ کنید .wp docker compose کلی کانفیگ های مختلف میبینید و کلی چیز جدید هم یاد خواهید گرفت.
موفق باشید

3 Likes

تشکر از پاسختون
کلا می‌خوام ببینم هر دوتا کانتینر که توی یک شبکه هستن ولی چرا به هم متصل نمیشن

سلام،
من یک ریپو‌ دارم که شاید به کارت بیاد، فرمان های ریزو اجرا کن و فقط بجای YOUR_USER_NAME در خط اول یوزر خودتو بزن (linux user) و بعد از اجرا باید در localhost:8080 قابل دسترسی باشه.
فایل هایی که توی ریپو هست رو هم یک بررسی بکن و ببین چیزی هست که میخوای یا نه، شاید بخوای nginx هم بهش اضافه کنی و مثلا ssl رو هم فعال کنی اما این ریپو بیشتر برای dev هست و به اینایی که گفتم نیازی نداره، هرچند با یک تغییر کوچیک برای دیپلوی کردن آماده میشه.
اگر هم nginx یا چیز مشابهی در سرور اصلی داری فقط کافیه براش تعیین کنی که wp روی چه پورتیه. مثلا اگر توجه کنی در کانفیگ من روی پورت 8080 ست شده.
سعی کردم حداقل کانفیگ داشته باشم که به راحتی قابل دستکاری باشه.

من در prod از docker compose استفاده نمیکنم اما مشکلی هم‌نداره.

فرمان ها:
(خط اول فقط برای لینوکس هست)

sudo usermod -aG docker YOUR_USER_NAME
git clone [email protected]:toomaj/containerized-wordpress.git
cd containerized-wordpress
docker-compose -f stack.yml build && docker-compose -f stack.yml up -d

@rezarostami

2 Likes

@rezarostami
ریپوی بالا رو به روز کردم که از mariadb استفاده کنه و adminer هم اضافه کردم، اگر بخوای میتونی git pull کنی و آخرین ورژن رو بگیری.
الان wp روی پورت 8080 و adminer روی پورت 4000 ست شده, فقط‌ اگر قبلا دستورات بالا رو اجرای کردی باید قبل از تکرار اون کارها فرمان زیرو در همون پوشه اجرا کنی، اگر هم نه که پس همون دستورات بالا رو بزن.

docker-compose -f stack.yml down

اگر در سرور اصلی خواستی دیپلوی کنی بهتره adminer رو public نکنی

Wordpress
http://localhost:8080

Adminer
http://localhost:4000

2 Likes