تصمیم عجیب گوگل برای محدود کردن webRequest API

برام جالبه که نظر شما دوستان رو در این مورد بدونم؛
بنظر میرسه گوگل قصد داره با ایجاد محدودیت هایی در webRequest API که پلاگین های زیادی از اون برای مصدود کردن تبلیغات اینترنتی استفاده می کنند، کنترل بیشتری روی تبلیغات بدست بیاره و حجم بیشتری از اینترنت کاربران رو برای خودش برداره. البته انگار کاربران انترپرایز همچنان از این محدودیت در امان خواهند بود اما کلا خیلی مسخره بنظر میاد :open_mouth::open_mouth::open_mouth:

5 پسندیده

به نظر من این شرکت های بزرگ حالا گوگل و مایکروسافت غیره هم نداره، بی اندازه قدرتمند شدن و دارن خواسته هاشون رو دیکته می کنن به کاربرها. متاسفانه خیلی ها هم بدون اینکه به این چیزا فکر کنن، چشم بسته تو دام می افتند.
کروم خیلی ابزار قدرتمندی هست اما وقتی استفاده ازش می تونه به حریم شخصیمون صدمه بزنه، چرا باید استفاده کنیم. یا اینکه وقتی با استفاده از این ابزار آزادیمون محدود می شه چرا باید استفاده کنیم؟

من خیلی وقته که از کروم به فایرفاکس مهاجرت کردم و خیلی راضیم. البته فایرفاکس هم یه سری ایرادات داره.

همین امروز هم https://next.atlas.engineer رو دیدم که توجهم رو جلب کرد. با توجه به حجم کم کدش شاید بشه برسیش کرد و ازش به عنوان مرورگر دم دستی استفاده کرد.

در کل حریم خصوصی و آزادی رو باید جدی گرفت.

7 پسندیده

این رو هم یادم رفت که بگم. وقتی من می گم دیگه نمی خوام گیت هاب استفاده کنم چون مایکروسافت خریدتش همه بهم می گن حالا چه فرقی می کنه یا اینکه اینجوری بهتره چون مایکروسافت می تونه به پیشرفت گیت هاب کمک کنه و غیره. اما رابطه گیت هاب و مایکروسافت هم دقیقا مثل کروم و گوگل می مونه. وقتی یه شرکت بزرگ صاحب یه ابزار پر طرفدار باشه می تونه تمام کاربرانش رو از این طریق کنترل کنه.

6 پسندیده

:heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:

1 پسندیده

و حتی به دولتها.
یادمه چندسال پیش گوگل دادگاهی شد به خاطر اینکه ماشینهای google street view به طور اتوماتیک به وایفایهای بدون پسورد وصل میشدن و دولت میخواست این ماشینها رو بررسی کنه که ببینه آیا کار اضافه‌ی دیگه هم میکنن یا نه.
گوگل اجازه‌ی بررسی نداد و دولت یه جریمه‌ی سنگین برای گوگل در نظر گرفت. (یادم نمیاد چقدر) و گوگل اینقدر گردن کلفت بود که یه روز به کارمندهاش گفت «امروز ساعت فلان (قبل از نهار) دفتر اصلی شرکت رو تعطیل میکنیم. برید خونه خوش بگذرونید» و با پولی که قرار بود نهار کارمندهاش رو بده، تمام اون جریمه رو پرداخت کرد.

4 پسندیده

خیلی نگاهتون به ماجرای گیت هاب جالب بود من فکر میکردم به خاطر سابقه ی مایکروسافت هست این داستان

1 پسندیده

سابقه مایکروسافت هم بی علت نبوده مطمئنا

2 پسندیده