در مورد Web push notification

سلام دوستان.
قصد دارم از web push notification استفاده کنم.
کلی در موردش جستجو کردم ولی به نتیجه ای که میخوام انگار نرسیدم. فقط به چند تا کد پیچیده برخوردم.

کسی تجربه کار با اینو داره؟
میخوام مثلا کاربرم با توکن مخصوصی که داره نوتیفیکیشن هاشو دریافت کنه (مثل telegram desktop) ولی انگار خیلی داستان پیچیده تر از این حرفاست…

تا حالا با worker و امثالهم کار نکردم

پاسخ خیلی کوتاه:
سمت سرور socketio/socket.io
سمت کلاینت socketio/socket.io-client
وبسایت مرجع:

پاسخ کاملتر:
بستگی به این داره که سمت سرورتون چی داشته باشید.

• Node.js : همون سایت socket.io همه توضیحات لازم رو داره.
  • Laravel : میتونید از laravel-echo-server استفاده کنید که یه جور wrapper برای همون socketio/socket.io هست و Node.js و Redis پیش نیازهاش هستن. اگه لاراول کار هستید (مثل من :wink:) میتونید مستندات Broadcasing لاراول رو مطالعه کنید که البته رابطه تنگاتنگی با صف ها و رویدادها در لاراول داره .
  • back-end های دیگه : من تجربه ش رو ندارم ولی یه همچین جستجویی باید جواب بده: socket io alternative for something مثلا socket io alternative for python

با راهکاری که توضیح داده شد دیگه نیازی به پیاده سازی worker سمت کلاینت نیست و همه چیز رو میشه به شکل رویدادگرا (event-driven) مدیریت کرد.

پیچیدگیش بیشتر به دلیل کمبود مستنداته. من هم زمانی که دنبال راه اندازی پوش نوتیفیکیشن بودم خیلی اذیت شدم. اکثر افراد کار خودشونو راحت کرده بودن و سراغ سرویس های آماده ای مثل Pusher رفته بودن. به همین خاطر خواستم این پرسش با وجود اینکه زمان بهش خورده بی پاسخ نمونه. شاید که دعای خیر آیندگان شامل حالمان گردد :palms_up_together:

2 پسندیده