راهنمایی برای vps و راهنمایی برای نصب نرم افزار های لازم

سلام .

من تصمیم گرفتم سرور خریداری کنم و پروژه ام رو استارت بزنم تا بدونم باید چی یاد بگیرم و چیکار کنم الان خیلی سردر گمم .:disappointed_relieved::

هرچقدر گشتم سرور ابری ssd , ساعتی و یا ماهانه در محدوده قیمت 50 - 60 هزار تومان برای اوایل کار پیدا نکردم .

الان مجبورم nvme بگیرم که ابری نیست !‌ بنظر شما صد در صد هر جوری شده ابری بگیرم ؟

اگر شرکت خوب و معتبری میشناسید که خوب هست در زمینه سرور ابری ssd بهم معرفی کنید ممنون (پرداخت ریالی داشته باشه). :blossom:

اما در مورد نرم افزار و ابزار ها :

یکسری آموزش بعد از راه اندازی سیستم عامل در دیجیتال اوشن مطالعه کردم مثل بستن پورت ها ساخت یوزر و غیره

همین اقدامات برای امنیت سرور در مراحل اولیه کافی هست یا از آنتی ویروس و selinux باید کمک گرفت . :thinking:

در مورد بهینه سازی کرنل و کش کردن برنامه ها و غیر فعال کردن برنامه های غیر ضروری هم اگر منبعی میشناسید معرفی کنید ممنون . :rose:

و ابزار هایی که الان در نظر دارم برای نصب .

1. debian

1.docker

1. nginx

۳. rust

۴. rocket framework

من در مورد داکر اطلاعاتی ندارم بنظرتون باید ازش استفاده کنم ؟

و یک سوال درمورد داکر شاید چرت باشه چون الان چیزی راجبش نمیدونم ببخشید :sob:

بعد از نصب سیستم عامل و داکر دیگه تمام کار ها با داکر انجام میشه ؟ یعنی زبان های برنامه نویسی - فریمورک ها و برنامه هایی مثل nginx همه روی داکر نصب میشه ؟‌ .

طولانی و در هم شد یکم معذرت و تشکر از تک تک شما دوستان .:heart:

http://haio.ir سرویس @salvador و دوستانشونه برای کار شما مناسب تریه . بهتره آموزشی رو پیدا کنید و از روی اون پیش برید

سلام ممنون از کمک همیشگی شما . :kissing_heart:

منم خیلی دوست دارم این فریم ورک رو برای کاری استفاده بکنم Rust در اولیت بعدی برای یادگیریم هست مطلبی بود اینجا به اشتراک بزارین ما هم استفاده کنیم :hibiscus:

@toomaj آقا توماج فرموده بودید توی پروژه ای می خواستید این فریم ورک رو اجرا کنید . اجرا کردین یا هنوز وقتش نرسیده ؟ میشه بگین شما جذب چه ویژگیهای این فریمورک شدین ؟

از rust استفاده میکنم اما از rocket نه چون rocket خیلی بدرد prod نمیخوره، دلیلشم اینه همیشه روی nightly releae هست و اصلا نسخه پایدار نداره. با iron یک پروژه پیاده کردم

منم یه مطلبی دیدم سرم سوت کشید و خیلی خیلی فرق عملکردی توش بود مثال برای پردازش متن و یا تصویر

و اینکه iron مثل اینکه کلا دیگه فعالیت نمیکنه …

بله iron دیگه بروز نمیشه, اما میتونید از gotham که کار همکارهای من هست استفاده کنید

فک نمیکنم نایتلی ها همیشه unstable باشن . تو ردیت گفتن ک پروداکشن ردی هست راکت . راست هم تست های زیادی طی میکنه …

اگه با فلسک حال میکنید .pencil این میکرو فریم ورک راست از فلسک الهام گرفته

سازندگان rocket ممکنه خیلی چیزا بگن, برای من مناسب نیست, در ضمن من نگفتم nighly یعنی unstable, در پروسه تولید یک build به نام nightly release هست که کاندید stable هست و ممکنه ریلیز بشه اما اسمش stable نیست و باید مراحل پایانی تست رو طی کنه

pencil پروژه موفقی نبوده, خود flask بنظرم بهتره

@toomaj چه فریم ورک هایی stable هستن و میتونن برای پروداکشن استفاده کرد ؟

من gotham رو فعلا پیشنهاد میکنم و rocket هم برای کاری که خیلی جدی نباشه.
اما کلا هیچ کدام از اینها جای rails و django یا مثلا laravel و برای شما نمی گیرند و اگر من باشم برای کاری از rust استفاده میکنم که نیاز به performace و safty خیلی بالایی هست, rust هنوز راه درازی در پیش داره

میشه یه توضیحی بدین دلیل اینکه اینطور performance بالایی داره از چی هست ؟ بنچمارک هایی که دیدم ازش خیلی اختلاف داره از لحاظ زمانی با دیگر زبان ها

از الان زود نیست درباره موفقیتشون بگیم ؟ .خود راست از 2015 دوران اوجش شروع شده … فلسک ک جای خودش عالییه

متوجه نشدم منظورتون چیه، موفقیت کی رو فرمودین؟

:point_up_2::point_up_2::point_up_2::point_up_2::point_up_2::point_up_2:

شما ازش استفاده کردین؟

من تازه قصد دارم استفاده کنم . و خودم تستشون کنم
و اگه بتونم توی یکیش کانتریبیوت کنم …