مشکل در تنظیمات vpn اوبونتو

سلام خدمت شما خسته نباشید
بنده عضو جدید دنیای لینوکس هستم و یک vpn را نصب کردم ولی کار نکرد و آنرا حذف کردم
اما الان مثل اینکه ریبوسیتوری این vpn برای من ذخیره شده است و الان هرچقدر که بخواهم از اینترنت استفاده کنم باید حتما از یک vpn استفاده کنم تا بتوانم به اینترنت متصل بشم حتی برای اتصال به گوگل هم نیاز به vpn دارم
حتی زمانی که میخوام سیستم را updata کنم به مشکل بر خورد میکنم تصویر زیر را مشاهده کنید لطفا

چجوری باید این مشکل را برطرف کنم

اینکه برای اتصال به گوگل هم نیاز به فیلترشکن دارید یه کم عجیبه. احتمالا به طور کامل پاک نشده!
البته اگه میتونید به ip یک سرور وصل بشید (مثلا میتونید ping بگیرید از یه ip) ولی نمیتونید به یک دامنه وصل بشید، احتمالا به خاطر خراب شدن تنظیمات resolve باشه.
داخل فایل:

/etc/resolv.conf 

اینو بنویسید:

nameserver 1.1.1.1
nameserver 1.0.0.1

احتمالا مشکل حل بشه.

درمورد استفاده از apt.
توی مراحل نصب فیلترشکن، یک ریپازیتوری به لیست ریپازیتوریهاتون اضافه کردید که بدون روشن بودن فیلترشکن، باز نمیشه. آدرسش هم توی ترمینال مشخصه. (اول خط نوشته Err)
فایلش باید توی این آدرس باشه:

/etc/apt/sources.list.d

یه فایل با پسوند .list که اسمش میتونه هرچیزی باشه ولی احتمالا چیزی شبیه nordvpn.list باشه. این فایل رو حذف کنید. مشکل برطرف میشه.
البته قبل از حذف هر فایلی، مطمئن بشید که محتویاتش دقیقا همین urlی که توی اسکرین‌شات میبینیم باشه.

2 پسندیده