فریمورک vapor برای ساخت وب اپلیکیشن با زبان swift

vapor
server-side-swift

با درود خدمت دوستان . چندی بود که دنبال می کردم ببنیم آیا برای سوایفت چیزی می یاد که بشه سایت زد یا نه . بعد در گیت هاب این فریمورک رو دیدم

اوایل دیدم زیاد ستار و فورک نداشت بعد این سری دیدم که چندین برابر شده. حتی چند ویدیو هم پرطرفدار داخل یوتیوب اضافه شده

اگر دوستان نیز در این مورد اطلاعاتی دارند لطفا به اشتراک بزارند . مطمئنان این فریم ورک زمان بر هست رشد بکند و کامل تر شود ولی منو کمی جذب کرده یکمی اطلاعات در موردش دریافت بکنم

https://www.twilio.com/blog/?s=vapor

به روز رسانی ۱

یک پلی لیست در یوتیوب پیدا کردم که آموزش های این فریم ورک را قرار می دهد . وب سایت سازنده : https://www.raywenderlich.com می باشد

پروفایلی رو هم در گیت هاب پیدا کردم که منبع های مخصوص به این فریم ورک رو به صورت پروژه های کوچیک قرار می ده. توجه اکثر این منابع داخل پلی لیست بالا دوباره آموزش داده می شه

صرفا ویژگی ای که متمایزش میکنه از بقیه ی فریمورک های وب اینه ک با سوییفته؟؟ یا علاوه بر اون قابلیت و نوآوری های دیگه ای هم داره؟؟

درود . ولاه من تست نکردم فقط یک دفعه شوکه شدم چرا در این چند ماهی که چک نکردم انقدر تعداد ستاره هاش بالا رفته و همینطور تعداد releases ها وحشت ناک زیاد شده .

امید وارم وقت بشه بتونم یک تست بزنم . به پای فریم ورکی مثلا فونیکس بعید می دونم برسه به این زودی ها ولی خوبه یک تست بشه تو یک ویدیوش دیدم به این ذهنم رسید که برنامه نویسش دنبال سریع تمام کردن یک سایت هست . چون دردسر کمی داشته در بالا آوردن سایت

درود خدمت دوستان . به پست اول چند منبع و ویدیو اضافه کردم . اگر وقت بکنم حتما باهاش یک پروژه می زنم . ویدیو هاش کمی جذاب نشونش می ده مخصوصا تو ساخت سریع وب سایت

درود خدمت دوستام امروز دیدم در توییتر این گروه برای نسخه جدید برنامه ریزی رو اعلام کردند

توضیحات :

من یک بررسی مجدد و همینطور زیر نظر گرفتن این سازندش تو این مدت فهمیدم آینده بسیار روشنی داره و هم اکنون هم روشنه

به نظرم این بدرد کسی می خوره که دولپر پلتفرم های اپل هستند و دیگه نمی خواند درگیر یادگیری زبان دیگه ای بشند این بهترین فرست برای اون هاست .

کسی که فقط swift کاره نباید اینو از دست بده

من از ARC در Swift خوشم میاد اما اگر کمپایلرهای Swift میتونستند عدم وجود Race Condition رو در Multi-threading گارانتی کنند خیلی زبان بهتری میشد.

لطفا اصلا فکر نکنید که دارم به Rust اشاره میکنم

توماج جان زبان swift یک جوری هست . مثلا من هر وقت می یام شروع کنم سریع یک ویدیو کوتاه می بینم همه چیز یادم می یاد مخصوصا توی xcode و همینطور برای ساخت اپلیکیشن ios کار آدم با حداقلی ها سریع پیش می ره . یعنی روال همونه هست که در زبان های دیگه هست

سادگیش جالبه . حالا موارد شما فرمودید رو من سرچ نکردم شما عمیق رفتید توش

ممم، ساده بودن خیلی خیلی مهمه

نقطه ی مقابل Rust

فکر نمیکنم اینطور باشه، Rust یکی از ساده ترین زبانهاست ویکی از اهدافشم همینه، و کمپایلر راست هم خیلی زیاد به شما کمک میکنه و در راست کمتر میشه دچار خطا و تولید باگ شد.
در هر حال کلا بنظرم swift زبان خوب و مدرنیه و در حال پیشرفته.

نظر شخصی البته، مهم اینه سادگی رو در چی بدونیم

شاید به سادگی و در اصل کوچکی Go نباشه

امروز نسخه جدید از این فریم ورک در حالت بتا منتشر شد و همزمان هم تیم سازنده مثل اینکه کتابی رو معرفی کردند و فکر کنم گفتند اولین کتاب برای این فریم ورکه که لینکش هم به شرح زیر هست
https://store.raywenderlich.com/products/server-side-swift-with-vapor

با درود خدمت دوستان چندی هست توییتر این فریم ورک داره روی آموزش نسخه جدید که تو حالت بتا هست سرمایه گذاری می کنه

ویدیو فعلنه هرچی منتشر شده رایگان بوده. به ترتیب داره منتشر می شه

Vapor 3.0.0 released

Just released: SQLite 3.0: 🔵 libsqlite wrapper for Swift. Now compatible with iOS. Fluent SQLite release coming soon! See docs in the link:

Just released: SQL 2.0: *️⃣ Build SQL queries in Swift. Extensible, protocol-based design that supports DQL, DML, and DDL. Massive update including new low-level query builders! See docs in the link: