استفاده از uuid یا رشته random برای جلوگیری از وجود دو عکس تکراری!

سلام
توی جنگو نیاز به آپلود عکس داشتم و بعد از پیش رفتن با doc جنگو و یه سایت دیگه تونستم انجامش بدم اما دیدم عکسا با اسمی که توی سیستم من هست دارن ذخیره میشن
با خودم گفتم چی میشه اگه دو تا عکس با یه اسم آپلود بشه؟
توی نت سرچ کردم راه حل پیشنهادی استفاده از uuid4 بود

import uuid

ext = filename.split('.')[-1]
filename = "%s.%s" % (uuid.uuid4(), ext)

قبلا uuid رو در مورد هارد ها شنیده بودم که یه شناسه unique جهانی هست
کنجکاو شدم که چه جوری و رو چه حسابی چنین چیزی برای یه عکس تولید میشه؟

V4 : Randomness

The generation of a v4 UUID is much simpler to comprehend. Each and every bit of a UUID v4 is generated randomly and with no inherent logic. It’s that simple. There is, therefore, no question of anonymity.

However, there is now a chance that a UUID could be duplicated. The question is, do you need to worry about it?

The short answer is no. With the sheer number of possible combinations (2^128), it would be almost impossible to generate a duplicate unless you are generating trillions of IDs every second, for many years. This is a laughable standard for any application in todays world, and not substantial enough to take into consideration.

طبق این توضیح فقط یه رشته random تولید میشه
خوب این رو که بدون استفاده از uuid هم میتونستم به هر شکلی و به هر طولی که خودم میخوام ایجاد کنم
احتمالش خیلی خیلی کمه اما بازم ممکنه دو تا عکس با یه اسم داشته باشم

برای فایل ترجیه خودم بیشتر استفاده از checksum هست که از روی دیتا تولید می شه و اگر دیتا یکی باشه checksum هم یکی می شه.

گوگل درایو تصاویر رو هم هم اسم باشند مشکلی نداشت یادمه فقط checksum رو خیلی پیشنهاد می داد برای چک کردن صحت فایل و برای هر عکسی یک شناسه درست می کرد که تو دریافت اطلاعات اون شناسه غیر تکراری رو می داد.

گوگل درایو داستانش خیلی فرق میکنه و اسم فایل فقط از نظر کاربر مشابه هست، هر فایل identifier مخصوص خودشو داره، اما با چکسام موافقم بشرطی که timestamp هم داشته باشه

خوبی uuid اینه که همیشه اطمینان دارید که امکان تولید uuid مشابه وجود نداره، خب که البته اونم یک جور رندم هست که به شکل مناسبی درست میشه و واقعا در عمل نیازی نیست ما روش خودمون و اختراع کنیم ولی برای یادگیری فکر بدی هم نیست