کار نکردن ubuntu بدون Wayland

سلام و درود به همگی
من هروقت میخوام توی Ubuntu از Wayland استفاده نکنم سیستم عامل بعد از لاگین کردن فریز میشه و حتی tty هم کار نمی کنه و خب دیروز وقتی توی گانفیگ gdm3 استفاده از Wayland رو دیسیبل کردم اوبونتو تو اون loading screen موند و صفحه ی لاگین حتی بالا نیومد. با توجه به این که سیستم شل بالا نمیاد نمی دونم باید لاگ چه چیزایی رو بدم
ممنون میشم اگه کمک کنین و چند تا سرنخ بهم بدین

یه احتمال وجود داره.
احتمالش هست که کل سیستم‌عامل فریز نشده باشه و فقط بخش مربوط به مانیتور فریز شده باشه. در این صورت میشه با یه دستگاه دیگه (یه کامپیوتر دیگه یا موبایل که به همین شبکه وصل باشن) به سیستم ssh زد و باهاش کار کرد.
کارهایی مثل ریستارت کردن یه سرویس یا خوندن لاگ‌ها.

1 Likes

حدستون درست بود با موبایلم ssh کردم به لپ تاپم کار لذت بخشی بود :laughing: :laughing:
من فقط خروجی dmesg رو دارم
حدودا باید دنبال چه چیزایی باشم؟

نمیدونم!
اینجا که فقط خط آخر مشکل داره:

[   84.042586] rfkill: input handler disabled

البته اینم نمیدونم چطوری باید فیکس بشه یا ازش جلوگیری بشه.

1 Likes

:heart: :heart:ممنون
حدس میزنم زیر سر این Nvidia خبیثه

من قدیما این مشکلو پیدا میکردم ولی یادم نمیاد دقیقا برای چی بود و چطور فیکسش میکردم.
ولی اخیرا زمانی که توی xorg سیستم رو آپدیت میکنم و needrestart میخواد loginctl و/یا sddm رو ریستارت کنه، سیستمم اینطوری میشه تا اینکه ریبوت کنم یا با ssl دوباره اینها رو ریستارت کنم.
روی Debian Stable و Debian Sid این مشکل رو دارم. سویچ کردم به lightdm و مشکل حل شد. پس واقعا نمیدونم مشکل از کجا میاد و چطوری میشه حلش کرد.

و البته مشکل از nvidia نیست. چون روی لپتاپم ندارمش! (کامپیوترم stable نصبه و لپتاپم sid. کامپیوترم gtx750ti داره و لپتاپم on-board)

1 Likes