استفاده از چند زبان در پروژه ریلز

با سلام
دوستان من در حال طراحی سایتی هستم که دو زبانه است( فارسی و انگلیسی) و کاربر وقتی وارد سایت می شود به دلخواه زبان را انتخاب می کند. کاربر اطلاعاتی را وارد می کند ولی زمانی که زبان انتخابی فارسی است اطلاعات وارده(مثل اعداد و تاریخ و ساعت) به درستی بازیابی نمی شوند. یعنی اعداد و… فارسی را نمی شناسد برای حل این مشکل چه راهکاری پیشنهاد می کنید

من فکر می‌کنم مسئله شما ورود اعداد فارسی با کیبورد باشه، درسته؟
اگه اینطوره بهترین راه اینه که با استفاده از جاواسکریپت اعداد فارسی رو با معادل انگلیسیشون قبل از ارسال فرم به سمت سرور جایگزین کنین.

بله دقیقا همینطوره کاربر در یک صفحه یک فرم را ارسال می کنه و در صفحه ی دیگری اطلاعاتی را می بینه از جمله بعضی از فیلد های همین فرم ارسالی و در عین حال زبان فارسیه
میشه بیشتر راهنمایی بفرمایین

میشه از متد before_save استفاده کنم؟

شما می‌تونید از راهکاری که توی این پست نوشتم استفاده کنید. ولی شخصا توصیه نمی‌کنم. چون بهتره این تبدیل اعداد فارسی به انگلیسی سمت مرورگر انجام بشه و بار اضافی روی سرور نداشته باشیم. برای اینکار هم بهترین راه اینه که یه قطعه کد جاواسکریپت بنویسید (مانند این پست) که اعداد فارسی وارد شده در فیلد‌های فرمتون رو قبل از ارسال به معادل انگلیسی تبدیل کنه و بعد فرم رو ارسال کنه.

با استفاده از متد tr در رابی این کار انجام میشه
('str.tr!(‘۰١۲۳۴۵۶۷۸۹’,'0123456
ولی من چون برای نمایش و ثبت فرم ها از form_for استفاده کردم این دستور استفاده نمیشه