مشکل در استخراج داده از بانک اطلاعات

سلام
من دوتا مدل دارم User و LikeOrder. که کاربر قادر به لایک کردن سفارش هست. البته ارتباط رو بصورت زیر تعریف کردم.

class LikeOrder < ActiveRecord::Base
    has_many :likes, dependent: :destroy
    belongs_to :user
end

class User < ActiveRecord::Base
    has_many :likes, dependent: :destroy

has_many :like_orders
    accepts_nested_attributes_for :like_orders
end

class Like < ActiveRecord::Base
    belongs_to :user
    belongs_to :like_order
end

قضیه از این قراره که هر کاربر میتونه چند LikeOrder داشته باشه. و هر کاربر میتونه یکبار هر LikeOrder رو لایک کنه.
تا اینجا مشکلی ندارم.
برای مثال با این دستور میتونم یه سفارش رو لایک کنم.

@user.likes.create(like_order: @order)

مشکل من اینه که میخوام از LikeOrder اونایی رو جدا کنم که کاربر لوگین شده لایکشون نکرده .با دستور (where)

class LikeOrder < ActiveRecord::Base
  ...
  def self.get_likes(user, from_id, limit=20)
    joins(:likes).where("like_orders.id > ? and like_orders.status = ? and like_orders.id = likes.like_order_id and ? != likes.user_id",from_id, 'pending', user.id)
  end
  ...
end

که user همون کاربر لاگین شده هست. و from_id برای اینه که از این id به بعد رو 20 تا جدا کنه بده. حالا فعلا limit رو نمیخواد. :smile:
این مشکل خیلی وقتم رو گرفته. ممنون میشم راهنمایی کنید.

زیاد متوجه سوال نشدم. ولی اگه یوزر لاگین نشده باشه، user_id باید nil باشه (احتمالا). یک چیزی تو این مایه‌ها باید درست باشه:

where("user_id IS NULL")

برای جدا کردن ۲۰ تای آخر هم میشه بعد از where بزنی:

where("user_id IS NULL").last(20)

ممنون @TheArashM .
ولی من نمیخوام از مدل LikeOrder فقط جایی که user_id اون رکورد NULL باشه. بدست بیارم.
در اصل من میخوام مدل LikeOrder هر رکوردی که بررسی میشه. ببینم که آیا توی تمام مدل Like هم وجود داره با همون like_order_id (یعنی این مدل لایک شده) و اگه وجود داره. آیا user_id کاربر. با likes.user_id یکی هست.(یعنی همین کاربر لایک کرده) اگه یکی هست این رکورد رو query نکنه، یعنی رکوردهایی رو میخوام که این شروطی که گفتم را نداشته باشن.
حالا شاید دارم اشتباه میگم شروط رو. اگه امکانش هست راهنمایی کنید.
بطور خلاصه LikeOrder هایی رو میخوام که کاربر وارد شده، قبلا لایک نکرده.