ریل تایم بودن اتصال اپ به فونیکس

درود خدمت دوستان . من کلا در این رابطه هیچ دید و اطلاعاتی که حتی برای جستجو نیاز باشه ندارم بخاطر همین دوستان اگر نظری دارند لطفا در این رابطه بیان کنند.

در نسخه وب فونیکس یک جاوااسکریپت توی سورس ایمپورت می کنه که چنل می سازه و ریل تایم انجام می شه تا اینجا اوکی و منم بر اساس چندتا آموزش یک چیز ساده زدم

ولی برای اپلیکیشن که json می خونه از فونکیس به چه صورت می باشد ؟

اگر یک اطلاعاتی بدید یا تجربه ای در رابطه اتصال اپ مخصوصا به واسطه josn ریل تایم با فونکیس دارید , ممنون می شم بیان کنید .
با تشکر

خب اين دوتا خيلى به هم ربطى ندارن،
اگر منظورتون از خوندن json ارتباط از طريق json api باشه ميتونم بگم در اين صورت بكند و فرانت اند كاملا از هم جدا هستند و هر طرف ميتونه از تكنلوژى كاملا متفاوتى استفاده كنه، مثلا react يا اپ مبايل به عنوان مصرف كننده api و ريلز يا فينيكس به عنوان ارائه دهنده.
در مورد json api اول api ها بدون در نظر گرفتن نوع مصرف كننده سازماندهى بشن و اهداف مشخص بشند بعد در سمت كاربر ميتونيد رفتار مصرف كننده api رو هرجور بخواهيد تنظيم و اجرا كنيد

1 پسندیده

شايد اين لينك به كار بياد
http://jsonapi.org/

1 پسندیده

درود @toomaj جان .

برای اینکه نظرمو بهتر بگم . من همیشه اپ هایی که می زدم تا به امروز به این صورت هست که یک درخواست ارسال می شد و جی سان دریافت می شد برای چک کردن جواب باید یک درخواست دیگه ارسال بشه و دوباره اگر چیزی بود دریافت بشه

مثلا الان تلگرام شما در نظر بگیرید . وقتی شما یک نرم افزار باز می کنید اگر کسی پیغامی بده در پنل شما می یاد فلانی چتی رو ارسال کرده ( منظورم ناتیفیکیشن نیست )

یا در چتی هستید طرف یک پیغام بده در اون طرف شما می گیرید.

اگر من بدون اطلاعات ریل تایم بودن بخوام چنین کاری بکنیم باید هر یک ثانیه یک درخواست به سرور بفرستم تا چنین اطلاعاتی بیاد که درخواست ها خیلی زیاد شده و زیاد منطقی نیست

برای این کار چه پیشنهادی دارید ؟ امید وارم متوجه شده باشید . من قسمت سایت رو مثال زدم گفتم چنین چیزی خوبه که یک چنل درست می شه و کاربر چون تو مطلب سایت هست من مدیر اگر تغییر بدم اون تغییر داده شده رو بدون رفرش می خونه دقیقا همین بره تو اپ من تو اپ باید چه رفتاری بکنم !!

بر فرض هم سایت من با فونیکس api جی سان می ده

يعنى بدون درخواست از تغييرات سمت سرور مطلع بشيم؟

ببخشيد من غلط املايى در فارسى زياد دارم

1 پسندیده

اينم شايد يه مطلبى باشه كه به كارتون بياد، البته اگر خودتون نخوندين قبلا
http://www.phoenixframework.org/docs/channels

1 پسندیده

چون اصلا دیدی نسبت بهش ندارم نمی تونم بگم چیزی که شما گفتید منظورمه . بله تقریبا همین موضوع شما فرمایش کردید.
کلا می خوام یک اپ چت آنلاین بنویسم ولی اصلا نمی دونم که باید از کجا شروع بکنم چه در اپم چه در قسمت سرور
به هر صورت من این مطلب از داکیومنت لینک کردید رو مطالعه می کنم امید وارم مشکلم حل بشه بازم ممنون

1 پسندیده

براى نوشتن برنامه چت ممكنه websocket گزينه بدى نباشه كه توى اون لينكى كه از فينيكس گذاشتم توضيح داده شده.

در مورد اطلاع از تغير در سمت سرور بدون درخواست از سرور فقط داشتم شوخى ميكردم :grin:

1 پسندیده

شما هرچی بگی من الان جدی می گیرم :hatching_chick: :smiley: چیزی که بلد نیستم در این باره

در وسط صفحه یک کتابخانه برای ios و swift3 معرفی کرده بود داکیومنت خوبی نداشت ولی یک تست حتما می کنم . فکر کنم کارمو راه بندازه

1 پسندیده