مشکل وسواس شدید

سلام
میدونم این موضوع ممکنه برا خیلی هاتون خنده دار بیاد اما من یجورایی دارای مشکلی شدم به اسم وسواس در زبان برنامه نویسی مورد نظرم
مدتی شروع کردم به کار کردن با جانگو و به محض اینکه فهمیدم باهاش کارایی میتونم بکنم دیگه کلا ولش کردم
امشب با دردسر تونستم بعضی از برنامه های کوچکی که برای دیتا لاگرها نوشته بودم رو با go دوباره بازنویسی کنم و الان شدیدا از go دلسرد شدم .
کلا به محض اینکه چیزی رو یاد گرفتم و مطمئن شدم که باهاش توانایی دارم کارامو انجام بدم برای همیشه بیخیالش میشم ، از اهل فنی هم پرسیدم و گفت فقط تو نیستی و تو برنامه نویسی اکثریت درگیر این سد بزرگن که وقتی تونستن مسئله ای رو حل کنن دیگه ادامش نمیدن و میرن سراغ تجربه جدید
خنده دار ترین قسمت ماجرا اینه با یکی به قیمت خوبی قرار داد بستم برا مودم های tc65i که jvm دارن برنامه بنویسم و با دردسرهای زیاد کل پیچ و خم این مودمو یاد گرفتم اما وسطای کار پیش پرداخت طرفو بهش پس دادم و ادامه ندادم و هنوزم نمیدونم این کارو برا چی کردم .
اساتید عزیز لطفا جلوم یه راه حل بزارین تا بتونم این حجابو رفع کنم واقعا برای خودم هم دردسر ساز شده ، تا وقتی نمیتونم برنامه ای رو بنویسم شدیدا درگیرش میشم اما به محض اینکه مسئله حل میشه دیگه برام خیلی سخت میشه جزئیاتو ادامه بدم و خیلی خیلی تنبل و بی حوصله میشم

اينجاست كه هدف و وسيله جاشون عوض ميشه و يادمون ميره كه زبان برنامه نويسى فقط يك وسيلست براى حل مشكلات و پياده سازى پروژه ها.

خب به نظرتون چیکار کنم این ماجراجویی رو کم کنم ؟ الان مثلا شدیدا مشتاقم برم طرف الکسیر اما اینم میدونم به محض اینکه تونستم باهاش چیزی پیاده کنم ازش متنفر میشم و فورا میرم سراغ یه چیز جدید و حتی پول بالایی هم بدن خیلی احمقانه خودمو متقاعد میکنم که ارزششو نداره و کلا اگر قدرت قرار داد و سفته و چکی که بابت ضمانت میدم نباشه هیچ پروژه ای رو ادامه نمیدم
چندسال پیش حدود 3 ماه درگیر شدم رزولیشن 1024 * 768 رو بیارم داخل برنامه نوشته شده با C و بیشتر از دوماهم وقت گذاشتم و کاراکترهای فارسی رو اوردم داخلش و راست به چپ هم کردمش و فقط خدا میدونه چه دردسرهای کشیدم تو بوت لودر و ران کردن از سی دی رام و مولتی تسکینگ و اگه ادامه میدادم الان برا خودش سیستم عاملی بود اما وقتی دیگه مسئله برام حل شد کلا بیخیالش شدم و سورسش هنوزم داره گرد و غبار میخوره گوشه هارد

یک عزیزی گفتن سعی کن برنامه هات رو بدی استفاده کنن اینطوری نظرات کاربران و … باعث میشه روحیه بگیری ادامه بدی و بعد یواش یواش راه می افتی که دیگه دلسرد نشی و وقتی کلیات تمام شد جزئیاتو ادامه بدی

پروژه ها رو تنهايى پياده نكن، سعى كن با ديگران كار كنى كه تشويق و مجبور بشى ادامه بدى. از اونا هم خيلى چيزا ياد بگيرى. سعى كن ديد حرفه اى داشته باشى

کار تیمی هم انجام دادم اما اونم بعد مدتی فلنگو میبندم و الفرار…
کار تیمی هم من از چیزایی مثل طراحی فروشگاه و … اصلا خوشم نمیاد ولی بازم توصیه شما رو جدی میگیرم و حتما امتحان می کنم و امیدوارم رفع بشه این مشکلم

سعى كن يه ايده خوب دست و پا كنى و اجراى اونو تبديل به هدف كنى،

1 پسندیده

من شخصا با زبان های مختلفی کار کردم هم فانکشنال و شی گرا
زبان های شی گرا مثل c++, c#,java, ruby, python, …
زبان های فانکشنال مثل prolog, erlang, scala, …
همه این زبان ها در جای خودشون و برای منظور خاص خودشون می تونن عالی باشن ولی من شخصا از زبان scala خیلی خوشم میاد چون هم فانکشنال هست و هم شی گرا و بسیار زبان کاملیه و ویژگی های جالبی داره فریم ورک های خوبی هم برای پلت فرم وب داره
زبان rust هم خیلی زبان آیند ه داری هست
ارلانگ برای سرور و ریکوست ها عالیه

1 پسندیده

با عرض سلام:
C++ كاملا oop نيست اما امكانات oop زيادى داره٠
Prolog فانكشنال نيست بلكه logic language هست.
Scala هم چند منظوه يا multi paradigm هست يعنى هم فانكشنال و هم oop هست.
در مورد ارلنگ و rust كاملا موافقم، rust همين الانم در prod خيلى زياد استفاده ميشه

2 پسندیده