مشکل در نصب روبی

با سلام خدمت همه
دوستان من مدت مدیدی بود بین جانگو و ریلز درگیر بودم ،بعد مدت ها سر و کله زدن های زیاد با نصب ریلز بالاخره دیگه قاطی کردم و رفتم سراغ جانگو اما روبی لامصب دل ادمو میبره نمیدونم چرا، درسته گزینه های قوی تر سریعتر و بهتری از روبی یا فریم ورک ریلز ممکنه وجود داشته باشن اما جذابیت این دوتا بخصوص سینتاکس روبی ادمو سحر و جادو میکنه .
خدایی اگر روبی و ریلز ادم بودن باید از من یه معذرت خواهی درست حسابی میکردن چون به توصیه عزیزی ریلز رو خواستم در لینوکس نصب کنم و تمام اطلاعات هاردم پر شد رفت هوا بعد تو لینوکسم انقدر خطا و… داد که دیگه برام اعصاب نموند و به آغوش گرم جانگو پناه بردم ، جانگو هم سر و صدای زیادی به پا کرده ولی وقتی باهاش کار میکردم احساس میکردم دارم با زبان اسمبلی دارم وب سایت درست میکنم و بالاخره گفتم ریلز باید نصب بشه و میخوام عذاب و حرصی که منه بیچاره تو نصب ریلز کشیدم رو شما نکشید برای همین شدیدا توصیه میکنم که rubyinstaller رو ول کنید چون من اشتباهم دقیقا همین بود که دانلودش کردم و خطاها شروع کردن منو محاصره کردن و تو مرحله های اخر سرمو میکوبیدم به دیوار تا اینکه بیخیال اون شدم و تمام هرچی که لازم بود رو خودم جدا جدا دانلود کردم و بعد هم نصب کردم و اینبار لامصب دیگه اجرا شد و الان من دارم بندری میزنم . هدفم از نوشتن این متن این بود اساتید یه راه درست حسابی جلوی پای ما بزارن الان خدایی من به نصب ریلز فکر میکنم رسما انگار میخوام برم با داعش روبه رو بشم . دوستانی هم که فعلا مثل من تو روبی اشخورند توصیه میکنم مثل من جدا جدا نصب کنن تا دیگه اعصابشون خراب نشه منتظر جواب اساتیدم :slight_smile:

سلام،
خيلى از جاهاى اين مطلب رو متوجه نشدم، مثلا جنگو مثل اسمبلى است يعنى چه!!؟؟ لطفا مثال عملى و علمى بزنيد كه در زمينه اى تى و رايانه معنى بده.
دوم در مورد پريدن ديتا از هارد؛ بهتره قبل از هر كارى كمى مطالعه كرد و از ديتا نسخه پشتيبان گرفت. چون نصب هر سيستم عاملى با بقيه فرق ميكنه كه البته درك هر كدوم با كمى تحقيق بسيار سادست، اگر مشكلى بود بپرسيد، اينجا تقريبا همه لينوكس كارند.
در مورد ارور هم تا ندونم ارورها چى بودن كمكى از دستم بر نمياد. ارورهاى زياد و بزرگ در اكثر مواقع كمك بسيار بزرگى هستند براى اينكه بدونيم چى شده و بايد ازشون ممنون باشيم. همه ارور ها مربوط به ريلز يا روبى نيست، ممكنه از جم ها و بسته هاى ديگه يا حتى سيستم عامل باشه.
موفق باشيد

در ویندوز برنامه نویسی روبی مشکل داره و کلا سعی کن فضای کاری تا ممکنه به Production نزدیک باشه. میتونی برای اینکار به راحتی از Docker استفاده کنی و Image و Linux با Ruby بریزی.
اینو ببین

ویندوز رو بزار کنار.

من اول توی ide ابری با ریلز کار کردم، بعد روی اوبونتو الانم روی ویندوز 10. البته با جفتشون کار میکنم، الانم با ویندوز بجز cmd خشک اش مشکلی ندارم(البته bash هم دارم توی ویندوز).

مهندس لینوکس نصب کردم اما قسمت بد ماجرا اینجاس تو ویندوز راحتتر از لینوکس نصب میتونم بکنم و تو لینوکس کلی خطا دارم که البته امشب با مطالعه در مورد bash و… انشالله تماما میام رو لینوکس و دولتو با مصبیت راضی کردیم بجای asp.net از ریلز یا php استفاده کنیم و دوستی خوبی با روبی خواهم داشت

بله جناب علت عمده خطاهایی که من داشتم به خاطر همین bash هست و انگار تو ویندوز 10 این مشکل حل شده

تشکر مهندس جان

اسم من مهندس نیست :smile: توماج هستم :wink:

شما تاج سر ما هستین و رعایت احترام اساتید تحت هر شرایطی واجبه::blush:
مهندس این وبسایت میدونم با ریلز نوشته شده ولی چقدرش از جم استفاده شده رو نمیدونم ولی خیلی خیلی جذابه ،الان این انجمن یه چیزی شبیه پلاگین های اماده وردپرسه یا از صفر کدنویسی شده ؟واقعا زیباس

این یک library که با ریلز و ember درست شده به نام discourse

ممنون تشکر برم گوگل کنم ببینم چیه ، ظاهرا رو روبی خیلی خیلی چیزا نوشته شده و تو این چند روزه که بیشتر تحقیق میکنم واقعا بیشتر متحیر میشم که تو سکوت دارن باهاش چه چیزای شاخی که بالا نمیارن از متااسپلویت و نوشتن کدهای مخرب گرفته تا اتوماسیون های پیچیده و…تحت وب هم که بدون شک شما بیشتر از من اطلاع دارین چه شاهکارهای باهاش پیاده شده

بله خیلی از برنامه های اتوماسیون و DevOps مثل Chef با Ruby نوشته شده

اصلا در سكوت نيست

Homebrew

شما خودتون رو با بقیه مقایسه نکنید تو شهر خود ما هنوز خیلی ها نمیدونن روبی چیه چه برسه بدونن با باهاش چه پروژه هایی ساخته شده و چند روز قبل هم در گروهی عزیزی بیان کردند که روبی یک پایگاه داده پیچیده است

خب اين يعنى اين كه ديگران در سكوت كار ميكنند؟

با سکوت اونا کاری ندارم اما خود من مدت زیادی نمیشه که از طریق شما و این وب سایت ها فهمیدم گزینه های دیگه ای هم وجود دارن و قرار نیست همیشه با php کار کنم و اطرافیان رو هم مطلع می کنم

هدف من اينه كه بگم كافيه علاقه مند باشيم و جويا، در اين صورت خواهيم ديد كه گزينه ها خيلى زياد هستند و امثال ريلز اصلا در سكوت كار نميكنند و جامعه خيلى بزرگى دارند كه بسيار هم پر سر و صداست.

اها خب اینم حرفیه ، البته من مدتیه مرضی پیدا کردم که هر روز نظر عوض میکنم و امروز میخوام با روبی کار کنم و فردا با نود جی اس پس فردا جانگو و… اخر سرم هیچ کدوم رو درست حسابی یاد نگرفتم و همین الانم داشتم فکر میکردم که بهتره با asp.net کار کنم ، البته این مرض باعث شد با دنیای روبی هم آشنا بشم اما فعلا دارم تلاش میکنم این مرض رو درمان کنم بعد برم سراغ روبی :disappointed_relieved:
راستی مهندس میگن دیپلوی کردن جانگو سخته و… از طرفی هم برام سخته ماهی 60 تومن بدم پول vps برای جانگو و غیر این دوتا هیچ مشکلی با جانگو ندارم