کیبورد مناسب برای برنامه نویسی

سلام. من دنبال یه کیبورد مناسب که برای برنامه نویسی راحت باشه و آسیب به مچ رو هم به حداقل برساند هستم.
سول من اینه که برای یه همچین کاری کیبورد های مکانیکی مثل این و این پیشنهاد میشه ، یا کیبورد های آرگونومیک مثل این ؟

3 Likes

هيچ كدوم از اين ها براى برنامه نويسى ساخته نشدند.
راستش كيبرد هايى كه دكمه هاى بلند داشته باشه رو اصلا پيشنهاد نميكنم، كيبرد هرچى ساده تر باشه و دكمه ها كوتاهتر باشند بهتره از نظر من. كيبرد هاى مك نمونه عالى براى برنامه نويسى هستند كه ميتونيد مشابهشون رو براى غير مك هم پيدا كنيد.
به امنيت كيبرد هاى بيسيم هم توجه كنيد كه حتما رمزنگارى شده باشه.
به سايت logitech و Microsoft به سر بزنيد بد نيست

4 Likes

تجربه شخصی: هیچ کدوم از این وسایل به اندازه یه ورزش نرم و ساده نمی تونه کمک کنه. یه ورزشی که برای مثلا مچ هات خوب باشه. مثل پینگ پنیگ، بوکس، کاراته، شنا و در آخر هم شنا رفتن رو مشت.

8 Likes

آخرش چی شد!؟
چی گرفتی ؟ نتیجه گیری خودت چی شد!؟
راهنمایی کن مرسی

1 Like

درود چند تا مورد طبق تجربم بگم
اول اینکه سعی کنی از کیبوردهای تخت جزیره ای استفاده کنی حالا یا لپ تاپ یا سیستم

دوم اینکه سعی کن موقع تایپ کیبورد اینقدر پایین بدنت باشه که طول دستات آخرش به کیبورد برسه اینطوری خون راحت در جریان قرار می گیره و مچت به صورت نامتعارف خم نمیشه تا لانه های کبوتری رگ هات به مشکل بخورن

سوم اینکه حتما سعی کن تایپ 10 انگشتی یاد بگیری تا برای تایپ اصلا به کیبورد خیره نشی چون خیره شده باعث میشه آناتومی بدنت از گردن تا کمر بهم بخوره و در آینده مشکلاتی مثل دیسک و آرتروز کمر و گردن برات پیش بیاد

در آخرم بهت بگم سعی کن یه تحرک و نرمش روزانه داشته باشی هر نیم ساعت به بدنت یه حرکتی بده و اینکه تغذیه ضد سودا مصرف کنی
:slight_smile:

3 Likes

خب. در مخالفت با همه باید اعلام کنم کیبورد مکانیکی بیشتر دوست دارم و باهاش راحتترم :grinning:
کیبورد جزیره ای هم اگه ارتفاع دکمه هاش 1.8mm یا 2mm باشه خوبه و دوست دارم (مثل لپتاپهای گیمری و لپتاپهای بیزینسی مثل thinkpad)

کیبورد هرچی که هست، باید جوری باشه که موقع تایپ کردن فیدبک بده، یه جوری که بفهمیم دکمه رو واقعا زدیم و رجیستر شده. (پس cherry red آشغاله!)

کیبورد لپتاپم 1.8mm ارتفاع داره و راضیم.
کیبورد کامپیوترم هم یکی از همون ایسوزهاییه که بالا لینک دادن. فرقی با هم نمیکنه فقط رنگش فرق میکنه. سیاه رنگ اصلیشه، سفید مثلا limited edition !
مکانیکی نیست، یعنی مثلا دکمه های cherry blue یا cherry brown نداره. ولی فیدبک خوبی میده به نسبت قیمتش.
من فکر کنم حدود ۲۳۰تومن خریدمش. الان ۲سال میشه که داره کار میکنه و مثل روز اولشه.
قیمتش الان باید حدود ۷۵۰تومن باشه.
خیلی خوب نیست، ولی تو این رنج قیمت از بقیه خیلی بهتره.

1 Like

من سومی رو گرفتم.(طبق پیشنهاد یکی از قدیمی‌های انجمن اوبونتو اینجا).الانم تقریبا ۲ سال که دارم استفاده می‌کنم و راضی‌ام(اون موقع ۲۰۰ تومن بود). فقط اگر تایپ ۱۰ انگشتی می‌کنی باید بگم که به‌خاطر فرم متفاوت چینش دکمه‌هاش یکم زمان میبره تا عادت کنی (مثلا دو هفته).
در نهایت حق با سمیر عزیز. ورزش همیشه جواب :smiley: