بازار کار برنامه نویسی

دوستان با سلام اول از همه واقعا خوشحالم همچین جایی رو پیدا کردم و واقعا از انجمن ها و گروه های دات نت کار خسته شده بودم.من از 13 سالگی شروع کردم به کدزنی و از 15 سالگی وارد بازار کار شدم و الان 24 سالمه متاسفانه خانواده ام چون فکر میکردن کسی که مهندسی نرم افزار می خونه اخرش سی دی فروش میشه باهام مخالفت کردن و نزاشتن نرم افزار بخونم و منم به ناچار رشته حقوق خوندم ،شرکت های شهر ما برای یه برنامه نویس حرفه ای نهایتش ماهی دو تومن میدن نمیگم گاهی اوقات پروژه خوب بیافته که اونم خیلی خیلی سخته بیافته و همچین چیزی رو فقط برام یه بار اتفاق افتاده . رشته حقوق اینده داره و ماهی حداقل 4 تومن می تونم ازش دربیارم ولی دلم شدیدا پیش برنامه نویسی گیره با حقوق ناچیزش ، حالا سوالم از شما دوستان اینه که بنظرتون حقوق رو ادامه بدم یا اگر کامپیوتر بخونم میشه بعدا با رفتن … به درآمدی که حقوق داره دست پیدا کرد ؟

1 پسندیده

به نظر من این سوال رو نباید از برنامه نویسا بپرسید
سوال خیلی عجیبیه راستش
اگه بحث درآمد هستش صرفا از یه رشته دانشگاهی حداقل بین این دو نمیشه یه انتخاب داشت!

هر كاريو با علاقه پيگير باشى و درش از هوش و خلاقيت بهره بگيرى حتما موفق ميشى. به نظر من واقعا فرقى نميكنه، به خود ادم بستگى داره :wink:

به حقوق بچسب چون تو داری به پول فکر می کنی درحالی که یک برنامه نویس واقعی به پول فکر نمی کنه ، برنامه نویسی لذت بخش ترین چیز واسشه !!!

1 پسندیده

برنامه نويسى واقعا لذت بخشه اما برنامه نويس هم بايد بتونه از پس مخارج بر بياد

2 پسندیده

دوست عزیز به دل نگیرین اما حدس میزنم سن شما کم هست و تو عالم خیالات با ذهنی ارمان گرا قدم میزنید.باور کنید علاقه شما غیر ممکنه به ماله من برسه و من دنبال یه چیزایی تو این حرفه رفتم که ادم سالم نمیره منتها الان به این نتیجه رسیدم علاقه کلا کشکه دنیا با پول میچرخه .شما نفست از جای گرم و ارتفاعات خوش و اب و هوا میاد دوسه بار طعم بی پولی رو بکشی و سرماه به خاطر قسط عقب مونده بانک سکته بزنی از این حرفها نمیزنی
من به شما که انقدر برنامه نویس پرجوش و ارمان گرایی هستین پول مهم نیست میخوام پیشنهاد بدم کارای منو بصورت رایگان انجام بدین تا لذت ببرین

گل گفتی برادر

1 پسندیده

وکیل هایی که هستن که از برنامه نویس ها بیشتر پول درمیارن.
ولی همینطور برنامه نویس هایی هم هستن که از چندتا وکیل رو هم بیشتر پول درمیارن.

اول از همه بستگی به خودت داره و بعد از اون خوبه که شرایط محیطیت رو هم مدنظر قرار بدی تا بتونی تصمیم درستی بگیری.

ولی چیزی که معلومه اینکه آدم باید بره دنبال اون چیزی که دوست داره و عشقش رو داره.

تا فردا خدایی نکرده شرمنده خودت نشی.

3 پسندیده

بله حرف شما رو مشاور هم دقیقا بهم گفت . به خودم بیشتر بستگی داره اما بازار کارم تو ایران یکم عقبه

3 پسندیده

پس به نظر من فکر کن ببین توو کدوم یکیشون میتونی پیشترفت بیشتری داشته باشی و حرفه ای تر بشی.

اون صد در صد کاریه که هم به پول تو رو میرسونه هم به علاقت.

1 پسندیده

یه نکته دیگه ای رو هم که باید بهش توجه کنی اینکه الزامن آدم نباید یک دانش داشته باشه.

میتونی با یکیش پول دربیاری با یکیش حال کنی.

یا میتونی از دانش کامپیوترت توو زمینه حقوق استفاده کنی.

چی میدونم!!! یه نرم افزار بنویسی که یک خلا رو توو دنیای حقوق پر کنه.

یا حالا یه همچین چیزی!

1 پسندیده

متاسفانه ذهن من تو هر زمینه ای سرک میشه و علاقه داره
و بیشتر از همه هم به کامپیوتر و حقوق و فقه علاقه داره و نمیتونم فقط یکی رو دنبال کنم برا همین هرسه تا رو باهم میرم تا ببینیم چی میشه

2 پسندیده

دیگه اون یک چیزه کاملن درونیه و مستقیمن به خودت مربوط میشه.
و به نظرم هیچ کسی هم جز خودت نمیتونه کمکت کنه.

1 پسندیده

آره دیگه حالا که دوتا رو میبرم جلو ببینم تو آینده چی میشه نهایتش به قول شما یکی منبع پول میشه یکی هم فقط تفریح و علاقه که فک کنم به احتمال زیاد حقوق رو جدی تر بگیرم چون درآمدش واقعا خوبتره و دردسرش کمتر