احتیاج به مشاوره اساتید

با سلام خدمت عزیزان بدون مقدمه شروع می کنم
تجربه زیادی از برنامه نویسی دارم اما این بار چون نمیخوام وقت تلف کنم به راهنمایی شما و احتیاج دارم
هروقت میخوام زبان جدیدی رو شروع کنم یک هفته با هرکدوم بازی میکنم و کدومش رو پسند کردم میرم طرفش اما اینبار وقتم کمه.
تو برنامه نویسی حرفه ای هستم و …
بازار کار برام اصلا مهم نیست و با php و لاراول و سی و جاوا …درمیارم.
عاشق پروژه های عجیب و غریبم و قصدم طراحی انجمن فروشگاه مدیریت محتوا و… نیست
برای وب سایت هایی مثل گیت هاب و کدپن و کلا وب سایت های کاربردی
برنامه های عجیب و غریب که گیر کردم بتونم با سی یا اسمبلی پکیجی لیبی چیزی بنویسم
بهتره برای موارد بالا برم طرف جانگو و پایتون یا روبی و ریلز ؟
اگه پس فردا به سنگ خوردم تغییر دادن فریم ورک کدوم یکی بر اساس نیاز راحتتره ؟
با کدوم یکی میشه سریع توسعه داد ؟
با کدوم فریم ورکی میشه وب سایت هایی کاملا کاربردی …؟
ایا اینکه سرعت روبی کمه و … واقعیت داره ؟
و…
واقعا ممنون میشم از پاسختون

من از اساتيد نيستم اما با اجازه شما نظرم رو ميگم،
حتما خودتون بهتر ميدونيد كه بيشتر اين برنامه نويسه كه تعيين كنندست و هر سه فريموركى كه نام بردين پروژه هاى بسيار بزرگى رو ميزبانى ميكنند و هر كدوم جامعه بسيار فعالى دارند، پس انتخابتون بزاريد بر مبناى امكانات خودتون از قبيل infrastructure, تجربه ديگر اعضاى احتمالى، علاقه و تجربه شخصى خودتون. هيچكدام از اين فريمورك ها شما رو مجبور به تغيير و مهاجرت نميكنن به شرطى كه درست پياده سازى شده باشند.
من با هر سه(Laravel, Django, RoR) پروژه هايى رو پياده كردم يا بخشى از تيم توسعه بودم وهستم، گاهى بخاطر مشكل scale مجبوريم بخشى از ديتا رو با يه چيزى مثل Golang يا ابزار مشابهى كه براى بهبود صعودپذيرى ساخته شدن پردازش كنيم، بخصوص وقتى با big data سر و كار داريم, اما خيلى كم اين اتفاق ميوفته و در اكثر موارد با دوباره نويسى و اصلاح كدهاى موجود كه مثلا با روبى يا پايتون نوشته شده نتيجه لازم حاصل ميشه.
اگر سرعت براتون خيلى مهمه ميتونيد از Go يا Haskell استفاده كنيد, و اگر كافى نيست ديگه بايد بريد سراغ Rust. همه اينا بستگى به پروژه داره و هدف اصلى كه شما داريد.

3 پسندیده

دوست عزیز تشکر و ممنون اما من بیشتر بین روبی و پایتون و جانگو و ریلز موندم ، به go و… احتیاجی ندارم چون تو سی حرفه ای هستم.

دوست عزیز اسونی کار با جانگو بیشتره یا با ریلز ؟ برای پایتون هم مشکل scale وجود داره ؟پایتون میگن با بالا رفتن حجم کد توسعش سخت میشه و روبی هم با بالارفتن خطایابیش ؟

روبى ابزار بهترى براى تست داره ولى هر دو زبان از يك خوانواده هستند و براى concurrency ساخته نشدند، صعودپذيرى توى هر دو مشكلاتى داره. روبى بسيار انعطاف پذيره و براى انجام هر كارى راه هاى زيادى داره، اما پايتون برنامه نويس رو مجبور ميكنه كه تميز كدنويسى كنه و فلسفه پايتون اينه كه براى انجام هركارى فقط يك راه ميتونه بهترين راه باشه.
Go و C ربطى به هم ندارند و قرار نيست جاى هم رو بگيرند.
من اگه جاى شما باشم براى وب از روبى استفاده ميكنم.

ممنون و تشکر از پاسختون .منبع خوب برای روبی چی هست ؟ اگر پی دی اف باشه که خیلی بهتر میشه
د

دوست عزیز پیدا کردن شما اینجا واقعا سخته اگر ممکن باشه در تلگرام ارتباط داشته باشیم حقیر چندتا سوال ازتون دارم
09301447587
واقعا ممنون میشم وقت بزارین