تاریخ شمسی

gem

دنبالهٔ موضوع تفکیک فیلد، تبدیل زمان:

parsi-date اسم یک جم هست برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی. خیلی راحته و کد تمیزی هم داره.

parsi-date

تبدیل تاریخ

Jalalidate
این رو هم من چندین سال پیش نوشتم. جالب می‌شه یکی مقایسه‌شون کنه
این هم لینک گیت‌هاب

خیلی عالیه . یادمه چند بار ازش استفاده کردم. دستت درد نکنه

من هم از این جم استفاده کردم , دست شما درد نکنه

دوستان عزیز،
از این دو جم که نام بردید، کدوم یک رو برای استفاده پیشنهاد میدید؟ (بنا به تجربه‌ای که از استفادشون داشتید)

ممنون

parsi-date

سلام من از این جم میخوام داخل ریلز استفاده کنم برای استفادش داخل ریلز جم اش رو نصب کردم و bundle install هم کردم و نصب هم شد ، اما برای استفادش دچار مشکل شدم و رفتم داکیومنت هاش رو دیدم و مثلا از تابع today به این شکل Parsi::Date.today استفاده کردم ولی اصلاً همچین کلاسی رو نمیشناسه ، میتونید بگید که چه طوری باید استفادش کنم ؟

لازم نبود کتابخونه جم require بشه؟
من استفاده نکردم

require کردم تو کنترلر و لی جالبه نمیشناسه ، اینطوری زدم : require ‘parsi-date’ ولی نشناخت تو ریلز اما همین رو استفاده کردم تو خوده روبی و تست هم کردم جواب داد و شناخت اش :confused:

Ok حالا ترمينال رو change كن به ادرس پروژه:
cd project_path
بعد rails c رو اجرا كن و سعى كن تو كنسول ريلز اين جم و همون جورى كه توى irb يا جاى ديگه استفاده كردى استفاده كنى و اگر اررور داد اينجا بزار كه بررسى بشه

داخل کنسول ریلز بدون هیچ require تونستم از جم به صورت Parsi::Date.today استفاده کنم اما داخل controller , helper به این متد و کلاس دسترسی ندارم و شناخته نمیشه

از كجا ميدونى كه شناخته نميشه؟

منظورم اينه كه خود اصل ارور رو بدى، ترجمه يا تفسير ارور ميتونه كمتر كمك كنه

بله اشتباه فهمیدم ، انگار باید initilize کنم :
دستور که زدم : sa=Parsi::Date.today
اررور :

اگر راه حلی در مورد initialize کردنش دارید ، لطفاً بگید بهم
ممنونم

ببين وقتى در ابتداى config/application.rb اين جم و require ميكنى و سرور رو ريستارت ميكنى چه تغييرى به دست مياد؟

ممنونم درست شد :wink:

ببخشین , من میخوام از parsi-date استفاده کنم, بعد از نصبش نمیدونم به چه صورتی استفاده میشه دستوراتش رو چطور پیدا کنم؟؟

parsi-date داخل گیت هاب اشون نوشتن چه طوری باید استفاده کنید فقط فراموش نکنید که وقتی به gemfile اتون اضافه اش کردین حتماً سرور rails رو ریستارت کنید و بعد استفاده کنید

خیلی ممنون , برای تبدیل به تاریخ شمسی در جاوااسکریپت هم میشه راهنمایی کنید.

jalaali-js