کمکم کنید دارم اولین زبون برنامه نویسیم رو یاد میگیرم

سلام من تقریبن یک روزه دارم دوره میبینم و تا حالا 4 ساعت از دوره میگذره(یه دوره 70 ساعتی از یودمی_johnas).
بنظرتون چقدر طول میکشه یاد بگیرم و توی این زبون خوب شم. خودتون چقدر طول کشید زبان اولتون رو خوب یاد بگیرین؟
شما چیکار میکنید تا بعضی چیزا یادتون نره؟
مثلن تو دوره یه فانکشن درس داد (prompt) من بعد 2 ساعت یادم رفت،طبیعیه برای اوایل؟

درود
احتمالا شما دارید فقط آموزش می بنید و همراهش کد نمی زنید و همینطور تا همون بخش رو دیدی تلاش نمی کنید کمی نسبت به آموزش که مثال در اون زمینه زده جلوتر بری و بیشتر استفاده کنی
مثلا اگر بر اساس نام شماره تلفن یک کاربر را آورد حالا بر اساس فامیلیش یا سن و … هم بیاره!!

همه چیز با تمرین هست یک ویدیو ۸ دقیقه برای من دیدنش حدودا نیم ساعت الی بیشتر طول می کشه مخصوصا اگر داخلش کد داشته باشه!

هرچیزی برام سؤال باشه سرچش می کنم و اجازه نمی دم تمرکز زدایی بشه ولی انقدر هم جلو نمی رم که از آموزش کلا بیفتم بیرون.

در کل سعی کنید کندتر پیش برید و با صبر مخصوصا وقتی تازه در حال شکل دهی پایه خودتون هستید

1 پسندیده

سیزده سال از اونموقع میگذره، هنوز نمیدونم cout باید بعدش >> میذاشتم یا << :smiley:
یه مقدار جدی‌تر: هنوز توی مسائل inheritance و کلا OOP در C++ به شدت مشکل دارم.

شما وارد یه مسیر ۱۰ ساله شدید. قبل از ۱۰سال، انتظار یه پروژه‌ی خوب از خودتون نداشته باشید.
زبانهای مختلف رو تست کنید. با ابزارهای مختلف کار کنید تا بعد از ۳-۴ سال تازه بتونید یه پروژه‌ای بزنید که شناخته بشه.

برای چند قدم آینده، چیزی ندارم که به پاسخ شهریار اضافه کنم. فقط بگم که اگه یه چیزی رو تمرین نکنید، فراموش میکنید. امروز توی شرکت بحث بود که از transducer ها در زبان Clojure استفاده کنیم یا نه. من دیدم هرچی فکر میکنم یادم نمیاد transducer یعنی چی. بقیه هم اکثرا تا حالا ازش استفاده نکرده بودن و نمیدونستن مزایا و معایبش چیه.

یه مطلب دیگه هم اینه که سعی کنید توی جمع‌های مرتبط حضور داشته باشید. اینطوری وقتی یه چیزی مثل همین transducer هست که فراموشش کردید، بهتون یادآوری میشه. وقتی یه پروژه، آپدیت یا لایبرری جدیدی پیدا بشه، زودتر میبینیدش و…

3 پسندیده

سلام و به انجمن خوش اومدی :)

با توجه به اینکه توی بخش جاوا اسکریپت تاپیک زدی، میخواستم بپرسم داری جاوا اسکریپت رو به عنوان اولین زبان یاد میگیری؟ قبلش راجب برنامه‌نویسی چه چیزایی یاد گرفتی؟