مشکل در نصب دبیان

1. فایل نصب دبیان رو دانلود کردم. حجمش حدود 500 مگ هست. وقتی فایل setup رو اجرا میکنم این ارور (تصویر) ظاهر میشه. چکار کنم؟ این در حالیه که فایل win32-loader.ini توی همون پوشه موجوده و محتویاتش هم به این صورته (تصویر).
  2. فونت های ویندوز توی دبیان هم وجود داره؟ موضوع فقط سلیقه نیست. فکر کنم اندازۀ فاصله یا اسپیس برای بعضی فونت های یکی نیست. و وقتی متن رو با یه فونت دیگه باز میکنم، به هم میریزه.

تصویر مربوط به سوال شماره 1 (ارور) :
j

تصویر مربوط به سوال شماره 1 (فایل win32-loader.ini) :
image

تصویر مربوط به سوال شماره 1 (فایل ها):

اون فایل .img یا .iso که دانلود کردید رو نباید بازش میکردید. باید همونطور که بود، با استفاده از یه اپلیکیشنی که مخصوص این‌کار هست، میریختیدش روی فلش (یا خیلی معمولی رایتش میکردی روی DVD)

آموزش برای نصب دبیان (و هر لینوکسی) زیاد هست. همشونم این مرحله رو توضیح دادن. نرم‌افزار Universal USB Installer یکی از نرم‌افزارهاییه که توی ویندوز موجوده و میشه برای این کار استفاده کرد.

درمورد فونت: به صورت دیفالت موجود نیست ولی فکر میکنم پکیج non-free برای نصب این فونتها وجود داشته باشه. به‌هرحال میتونید همین فونتهایی که روی ویندوزتون هست رو کپی کنید بریزید توی لینوکس و استفاده کنید.

2 پسندیده

عجیبه، چرا داخل فایل ایزو Debian فایل exe وجود داره؟ طبیعتا برای این گذاشته شده که توی ویندوز باز بشه دیگه درسته؟

1 پسندیده

بله. ولی نه وقتی که فایل رو ریختیم روی هارد!
وقتی که اون iso رو روی DVD رایت کردیم و توی کامپیوتر بازش کردیم.

آخرین باری که تستش کردم فکر کنم فقط کارش این بود که سیستمو ریبوت میکرد و میفرستاد تو منوی BIOS که DVD رو انتخاب کنیم.

3 پسندیده

اون لانچر هست وقتی که روی مسیری بوتیبل شده باشه باز می ره تو مراحل نصب با ریست

2 پسندیده
  1. بدون نرم افزار هم میشه اون فایل ها رو بوت‌اِیبِل کرد؟ ترجیح میدم از نرم افزار دیگه ای استفاده نکنم. وقتی ویندوز 10 رو از سایت مایکروسافت دانلود کنی، اتوماتیک این قابلیت رو داره و لازم نیست از نرم افزار دیگه ای استفاده کنی.

2- فونت ها هم توی لینوکس پوشه دارن و کافیه کپی-پیست کنم؟

اگه داخل لینوکس هستید، بله. درغیراینصورت، خیر. نمیشه. مگر اینکه توی DVD رایتش کنید.

بله. هر کاربری توی home خودش، میتونه یه دایرکتوری به نام .fonts داشته باشه و فونتهای اختصاصی خودشو اونجا قرار بده.

1 پسندیده
  1. از uui استفاده کردم. فایل ها رو روی فلش ریختم. ری-استارت کردم. یه گزینه بود برای نصب دبیان فکر کنم. هر چقدر روش اینتر میزدم وارد مرحله نصب نمیشد. فقط از 10 تا 1 میشمرد. ینی به عقلشون نمیرسه یه راه حل ساده برای نصب سیستم عاملشون برای امثال من بزارن؟ مثلاً مایکروسافت که قابلیت بوت کردن رو خودش به فلش اضافه میکنه کار اشتباهی میکنه؟ حتماً باید برم یه نرم افزار دیگه از یه سایت دیگه دانلود کنم که نمیدونم وقتی داره فایل ها رو رو فلش کپی میکنه چه کاری باشون میکنه یا چه چیزی بهشون اضافه میکنه؟ این خودش امنیت رو پایین نمیاره؟ چه توزیع 32 بیتی دیگه ای جای دبیان میتونم استفاده کنم که لازم نباشه برای نصبش چنتا نرم افزار دیگه از اینور و اونور دانلود کنم؟

شما به مایکروسافت اعتماد میکنی و نرم‌افزار closed sourceش رو اجرا میکنی، اونوقت به دبیانی که بهت حق انتخاب میده با کدوم نرم‌افزاری، توزیعش رو روی فلش بریزی اعتماد نداری؟ مایکروسافت هم همین کارو میکنه. فقط به جای شما تصمیم گرفته که با چه نرم‌افزاری و با چه روشی اینکار رو انجام بده.
اگه شما enter میزدید و کاری نمیکرد یعنی کیبورد شما وصل نبوده. این اتفاق برای کیبوردهای بیسیمی میفته که نیاز به درایور خاص دارن برای کار کردن.

با توجه به صحبت شما، ۲تا احتمال وجود داره:
چندصدهزارنفر انسان توی کامیونیتی GNU/Linux عقلشون نرسیده که یه راه ساده برای نصب سیستم‌عامل ارائه بدن.
شما یک نفر عقلت نرسیده کیبوردتو چک کنی.

اونموقع که ویندوز xp آخرین نسخه‌ی سیستم‌عاملهای مایکروسافت بود، اکثر توزیع‌های لینوکس، قابلیت نصب گرافیکی داشتن و توی محیط نصبشون میشد از موس استفاده کرد برای انتخاب گزینه‌های مختلف.
یعنی الآن توی این چندسالی که من نیاز به نصب لینوکس پیدا نکردم، پسرفت کردیم؟

من قبلا هم گفتم. لینوکس به درد شما نمیخوره. یعنی شما به درد لینوکس نمیخورید.

آخرین تلاشی که برای پاسخ به سوالهای شما میدم اینه:

3 پسندیده