از چه سیستم عاملی برای توسعه اپلیکشن استفاده کرد؟؟؟

سلام من علاقه به برنامه نویسی دارم
برای توسعه اپلیکشن از چه سیستم عاملی استفاده کنم لپ تاپ من 5 هستی هست و رم 4 هست اندروید استودیو رو در ویندوز نصب کردم هنگ میکنه راه کار چیست ؟؟؟

درود خدمت شما دوست گرامی. خوب سیستم عامل در شروع زیاد مسئله نیست بلکه قطعات کامپیوتر شما بسیار پایین می باشد. توجه فرمایید شما فقط خود ادیتور برای کدنویسی رو زیاد توجه نکنید قرار هست سیمیلیوتر برای مجازی سازی خود اپ روی چندین گوشی!! ; روی سیستم خودتون بالا بیارید و در اون زمان که کلا فریز می شید

به شخصه برای توسعه اپ موبایل کمتر از ۳۲ گیگ رم اصلا پیشنهاد نمی کنم!! شاید دوستان نظرشون نباشه ولی بر اساس تجربه حتی زیر ۳۲ هم کم هست.

مورد بعدی جز لپ تاپ های محدود که برای کار طولانی درست شدند بقیه موارد انتخاب خوبی نیستند برای انتخاب ابزار توسعه

موارد بالا در مورد توسعه اپ موبایل بود ولی شما مثلا اگر بخواین جاوااسکریپت بنویسید فعلنه جواب شما رو می ده اذیت می شید ولی اوکی هست. حتی توزیع های لینوکس سبک بریزید ( خودم فن دبین هستم) بد نیست!

بازم نظرم این هست که باید رمتون بشه ۸ گیگ حداقل و هارد رو ببرید روی ssd

1 پسندیده

سلام راه ی هست رم اضافه کنم بدون هزینه ؟

متوجه سوال شما نمی شه چه راهی باید باشه؟
رم یک قطعه فیزیکی هست که اگر مادربرد شما اجازه بده می تونید تا حد مجاز مشخص شده ببریدش بالاتر!!
راه دیگه ای رو متوجه نشدم

الان یعنی نمیشه با این سیستم برنامه نویسی کنیم ؟

برنامه‌نویسی موبایل رو که کلا باید بیخیالش بشید با این میزان رم.
ولی میشه کارهای دیگه انجام داد مثلا ساخت وبسایت (هم back-end و هم front-end) با این مشخصات سخت‌افزاری قابل اجرا هست ولی یه مقدار اذیت میشید به خاطر پایین بودن سرعت و کم بودن رم. (یادش به‌خیر. یه زمان رم کامپیوترم ۲گیگ بود)
من الآن یه توزیع لینوکس سبک دارم و نرم‌افزارهای زیادی هم باز نیست (فایرفاکس، تلگرام، slack، thunderbird، ایمکس) و هیچکدوم از پروژه‌های شرکتمونو ران نکردم، ۵گیگ رمم داره استفاده میشه! پروژه‌های شرکتمون روی Java Virtual Machine ران میشه که رم زیادی میگیره و حدود ۱۰گیگ رم مصرف میشه موقع کار. (پس بجز برنامه‌نویسی موبایل، پیشنهاد میکنم فعلا سراغ زبانهایی که با JVM کار دارن نرید)

ولی مثلا میتونید با پایتون، روبی، گولنگ، جاوا‌اسکریپت و خیلی زبانهای دیگه کار کنید روی اون سیستم.
سرعت پایینه، نمیشه ۵۰تا تب بروزر رو همزمان باز کرد، ولی غیرقابل استفاده هم نیست. برای شروع فکر میکنم خوب باشه.

1 پسندیده

من در ادامه صحبت پویا عزیز باید بگم برنامه نویسی فقط در قسمت موبایل نیست شما می تونی طراح سایت بشی و فرانت رو دنبال کنی یا بکند رو

مثلا جاوااسکریپت و php براتون با این سیستم امکان پذیر می باشد تا مدتی که یادگیری تمام بشه یکمی کار کنید سیستم رو ارتقاع بدید

اتفاقا زبان های خیلی بدی هم برای شروع کردن نیست بازار کارشم بد نیست

1 پسندیده

کدوم مناسب برای طراحی اپلیکشن