نتایج نظرسنجی سال ۲۰۲۲ استک اورفلو منتشر شد!

استک اورفلو به رسم هرسال نظرسنجی گسترده ای از حدود ۷۰ هزار توسعه دهنده انجام داد و نتایج را منتشر کرد :
نتایج نظرسنجی سال ۲۰۲۲ استک اورفلو

پ.ن: راست و الیکسیر با همراهی کلوژور محبوب ترین زبان های ۲۰۲۲ شدند!

5 پسندیده

خوبه یاد گرفته بشه هر سشون حتی :grinning: ولی به شدت برایشون جاب آفر کم و همینطور مخصوصا برای ماها داخل ایران روال ریلوکیشن گرفتنشون خیلی سخت هست.
اگر برای مهاجرت کردن است به نظرم اصلا فعلن دنبالش نرید

2 پسندیده

با تجربه‌ای که من دارم، ریلوکیشن گرفتن خیلی راحتتر از ریموت هست.

Rust رو هرکسی باید یاد بگیره تا درک کنه که چرا نباید بره سمتش :unamused:

5 پسندیده

چرا؟
من تا حالا با rust کار نکردم ولی شنیدم Torvalds گفته می‌خواد rust رو بیاره به کرنل لینوکس.

1 پسندیده

آزمایشی هست مثل آزمایشی که قبلا روی c++ هم اجراش کردن، احتمالا نتایجش هم مشابه خواهد بود.

1 پسندیده

هدف قشنگی پشتش بوده ولی توی پیاده سازی، اون چیزی که میخواستن نشده. وقتی داشتم یاد میگرفتم، چیزایی که توی Rust Book بود عالی بود. ولی بعدش که شروع کردم به نوشتن پروژه‌ی خودم، دیدم همون Ownership که اصلا برگ برنده‌ی این زبان هست، پدر آدمو در میاره وقتی پروژه بزرگتر از ۱۰تا تابع میشه و مخصوصا وقتی که کوچکترین تغییری توی جریان پروژه میدیم. باید همه‌جا براش توضیح بدیم که این variable، قراره چه lifetimeی داشته باشه، اونیکی چطور.

خیلی بهش گیر دادن که بذار با rust کرنل رو بنویسیم و اصلا شروع کنیم به بازنویسی کرنل!
اینم گفت «اگه خیلی اصرار دارید، حالا فعلا بشینید درایورهای جدیدی که میخواید بنویسید رو باهاش بنویسید تا ببینیم چی میشه»

5 پسندیده

کلا یه ترندی که هست اینه که یه زبون جدید که میاد ملت همه چیز رو می خوان با اون زبون باز نویسی کنن. گولنگ هم همین داستان و داشت.

6 پسندیده