صدای کیبورد مکانیکی در ویدیو آموزشی

سلام،
من قصد دارم یه سری ویدیو آموزشی ضبط کنم و در یوتیوب قرار بدم، از اونجایی که از کیبورد مکانیکی استفاده میکنم صدای کیبورد کمی زیاد هستش. ممنون میشم با گوش کردن فایل صوتی نمونه زیر بهم بگید که آیا صدای کیبورد براتون آزار دهنده هستش یا نه. نظرتون کمک بزرگی به من میکنه.
لینک فایل صوتی از گوگل درایو: https://drive.google.com/file/d/1pkqZrvVjGqDS7ReZBDibXvZGVGgoQ4Pn/view?usp=sharing
نیازی به دانلود فایل نیست، بعد باز کردن لینک میشه آنلاین فایل صوتی رو پلی کرد.

• با صدای کیبورد مشکلی ندارم.
  • ترجیح میدادم صدای کیبورد انقدر بلند نباشه ولی میتونم چنین آموزشی رو نگاه کنم.
  • صدای کیبورد آزار دهنده است و نگاه کردن چنین آموزشی رو سخت می‌کنه.

0 رأی دهندگان

صدای کیبرد نسبت به صدای خودتون، بیشتر به نظر میرسه.

1 پسندیده

دقیقا مشکل همینه و برای همین شک داشتم آیا آزار دهنده هست یا نه.
من میکروفون رو روی میز میزارم و فاصلش با کیبورد کمه، از طرفی کیبوردم مکانیکی هستش با سوییچ آبی (مشابه سوییچ Cherry MX Blue) که بسیار پر سروصداست. فکر کنم آخرشم مجبور بشم یه کیبورد دیگه بخرم.

من مشکلی نداشتم و صدا عمولا در آموزش ها کم همزمان می شه پس زمانی که دارید می نویسید !! صدای خودتون نیست و همزمان اگر دارید حرف می زنید صدای کیبورد نیست.
سخت نگیرید اینجوری خیلی به خود اصل محتوا نمی رسید

2 پسندیده

خیلی ممنون از نظرتون. حقیقتش خودم هم داشتم به همین موضوع فکر می‌کردم که معمولا همزمان نمیشه از طرفی صدای تایپ یه شکل موج خاصی توی صدا به خودش می‌گیره و راحت پیدا میشه توی فایل، میتونم دستی اون تیکه هارو انتخاب کنم و صداش رو بیارم پایین.

1 پسندیده

به نظرم حتی صدای کیبورد باشه هم خوبه!! من خیلی آموزش از یودمی دیدم که صدای کیبورد طرف بود تازه یک جوری مغز آدم رو هم درگیر کلمه به کلمه کد هم می کنه
چیزی نیست که اذیت بکنه یا باعث افت کیفیت آموزش بشه!!

2 پسندیده

ویدیوهای کمی دیدم که صدای کیبورد، به این صورت مشخص باشه ولی مشکل خاصی باهاش ندارم.
یه نگاهی به فیلترهای نویزگیر نرم‌افزارتون بندازید، شاید یه چیزی برای کم کردن صدای کیبورد داشته باشه. چون فرکانس صدای کیبورد، از صدای انسان بالاتره و دامنه‌ی صداش هم اینطور که به نظر میاد خیلی کمه. احتمالا بشه با فیلتر حذفش کرد. البته اگه فیلترش رو ساخته باشن.

2 پسندیده

برای کلیک موشواره که ساختند

3 پسندیده

من با OBS رکورد میکنم و میشه به میکروفون فیلتر اضافه کرد. یه فیلتر داره به اسم RNNoise که به صورت real-time نویز رو میگیره، کارشو نسبتا خوب انجام میده و صدای کیبورد رو هم تا حدودی میگیره ولی کیفیت صدا پایین تر از حالتی هستش که بعد از رکورد نمونه نویز رو میدم به نرم افزار و نویز گیری می‌کنم.

1 پسندیده

ویدئو آموزشی زیاد دیدم، صدای کیبورد توی خیلی هاشون هست. البته کمتر از این. ولی برای من آزار دهنده نبود مشکلی نداشتم.

1 پسندیده