بهترین زبان برای یادگیری در این سال

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و اساتید محترم

حقیر از چند سال پیش توفیق عضویت در این جمع دوستانه رو داشتم اما بعدها متاسفانه مسیر شغلی بنده عوض شده و برای مدت نسبتا طولانی از حوزه برنامه نویسی عقب موندم ، علی رغم موفقیت چشم گیر در زمینه شغلی فعلی همچنان شبها با حسرت برنامه نویسی میخوابم و تصمیم گرفتم حداقل برای علاقه هم که شده هر از گاهی فعالیتی بخصوص در زمینه طراحی وب سایت و بک اند داشته باشم ، فلذا از شما بزرگواران چند سوال دارم که خیلی ممنون میشم پاسخ بدید :

یک - پیشنهاد شما عزیزان در خصوص یادگیری یک زبان برنامه نویسی برای بک اند ، به بنده چیست ؟
دو - آیا یادگیری پایتون و جنگو الان یک چیز عاقلانه است یا بهتره جاوا اسکریپت و نکست جی اس و … یاد بگیرم؟

دوستان امیدوارم پاسخ های کلیشه ای مانند علاقه خودتو دنبال کن ، زبان ابزاره و … نگید و در عوض منت بر سر حقیر گذاشته و از تجربیات و انتخاب های خودتون با ذکر دلیل بگید :blush:

درود خدمت شما. همه چیز که بر اساس علاقه و همینطور هدف از برنامه نویسی است و قابل انتخاب زیاد به اون حجم نیست ولی اینجوری که از کاریابی ها و همینطور جاب آفر ها می شه دید

زبان برنامه نویسی GO خیلی در داخل و خارج از ایران طرفدار پیدا کرده

و همینطور برای قسمت فرانت نیز ری اکت هنوز جایگاه خودشو داره و حتی فکر می کنم براش کار بیشتری اومده

این دو مورد از دید من خیلی خوب هست برای یادگیری فعلن به نسبت تقاضای بازار

4 پسندیده

راستش من خودم برای برنامه‌نویسی تحت وب دارم از پایتون استفاده میکنم توی بک‌اند با استفاده از فلسک و ری‌اکت رو دارم توی فرانت‌اند استفاده می‌کنم. دوست دارم در آینده زبان راست رو یاد بگیرم.
این ویدئو توضیح داده چرا یک برنامه‌نویس پایتون ممکنه بخواد راست رو یاد بگیره:

1 پسندیده

شهریار عزیز ممنون از پاسخ گویی تشکر

ممنون از پاسخ گویی شما عزیز