دیپلوی جنگو

سلام به همه
چرا برای پروژه های جنگو باید از سرور لینوکسی استفاده کرد؟
مزایای اون چیه؟ سرور لینوکس چی داره که مثلا سرور ویندوز نداره؟
ممنون میشم مجموعه از دلایل خودتونو اینجا شیر کنید

سلام اینجا ی سری دلایل اورده

1 پسندیده

فکر میکنم بزرگترین مشکل ویندوز، معماری filesystem‌باشه که توی import کردنها خیلی اذیت میکنه.
خود پایتون، یه پکیج منیجر درست حسابی نداره هنوز. بعد توی ویندوز هم بخوایم باهاش کار کنیم، یه مقدار بدبختیهاش از حد عادی بیشتر میشه.
اگه واقعا لازمه روی ویندوز دیپلوی کنید، فکر کنم بتونید پروژتون رو dockerize کنید و ایمیج داکر رو روی ویندوز ران کنید. البته به نظر میاد شما کامپیوتر شخصیتون ویندوز هست و میخواید سرور هم ویندوز باشه. در این صورت پیشنهاد میکنم با فرمت کردن درایو C و جایگزین کردن ویندوز با لینوکس، ادامه‌ی زندگیتون رو شیرین کنید :smiley:

1 پسندیده

سلام و وقت بخیر
خیلی خیلی ممنونم اتفاقا من اینو خوندم .من دنبال اون چیزی هستم ک از تجربه بچه ها بیاد دقیق.

فعلا ی دوال با ویندوز ، ی لینوکس نصب کردم (:
پس pip چیه ؟ مگه این پکیچ منیجر نیست ؟

تجربه‌ی من:
یه پروژه زدم توی لینوکس و روی سرور لینوکسی دیپلوی کردم. بعد از چندسال از اون شرکت رفتم و شرکت تصمیم گرفت پروژه رو برون‌سپاری کنه به یه شرکت دیگه.
اونا هم .netکار بودن و اصلا پایتون بلد نبودن. پس کل پروژه رو بازنویسی کردن با C#
پنل کاربری و ادمین و… که چیزهایی هست که توی همه‌ی پروژه‌ها وجود داره رو درست کردن. بعد رسیدن به هسته‌ی مرکزی پروژه. اون اصل کاری!
نتونستن با C# انجامش بدن و تصمیم گرفتن با پایتون نگهش دارن و یه جوری اینا رو به هم وصل کنن.
با من تماس گرفتن. بعد از هزار بدبختی تونستم پروژه رو یه کم تغییر بدم که روی ویندوز بتونه با filesystem کار کنه و فایل بخونه و بنویسه.
بعد برای ارتباط با پروژه از CMD استفاده میکردن. یعنی به شکل یه نرم‌افزار کامندلاین، رانش میکردن. این قضیه یه کم اذیت کننده بود توی فرستادن یه سری کاراکترهای خاص به نرم‌افزار.
بعد از یه مدت که همه‌چیزو فیکس کردن تازه فهمیدن که stringهای فارسی رو نمیشه بهش فرستاد چون مثل اینکه CMD با UTF-8 مشکل داره یا همچین چیزی!
الآن دقیقا نمیدونم چیکارش کردن. حدود ۲ساله که خبری ازشون ندارم.

هست، ولی نه pip و نه بقیه‌ی پکیج منیجرهای پایتون، به خوبی چیزی که توی زبانهای دیگه میبینیم نیستن.
همین pip باعث شد اون پروژه یه مدت خراب بشه تا من برم ببینم یکی از لایبرریهایی که استفاده میکرده، یه آپدیت براش اومده که backward compatible نبوده و یه آرگومان توی یکی از تابع‌هاش، مقدار پیشفرضش تغییر کرده!
همین، دوروز وقتمو گرفت.
من خودم از pip استفاده میکردم ولی مثل اینکه پکیج‌منیجرهای بهتری هم داره (که اونا هم نقصهای خودشونو دارن)

3 پسندیده