کلاهبرداری شرکت سوکیت - ویزاکارت و مسترکارت

یکی از دوستان من توی یه شرکت خارجی، کار پیدا کرد و بعد از اوکی شدن همه‌چی، به وبسایت سوکیت (sokit.me) اعتماد کرد و درخواست مسترکارت داد (که به حساب ارزی متصل باشه) تا بتونه هزینه‌ی سفر و ویزاش رو از اون شرکت دریافت کنه و مهاجرت کاری داشته باشه.

تیم پشتیبانی سوکیت، گفتن ۵.۵۰۰.۰۰۰ تومن بریز به این کارت، ۲۰ تا ۲۵روز دیگه مدارکت رو تحویل میدیم» دوست من گفت «میخوام از درگاه پرداخت اقدام کنم» گفتن «اونطوری تخفیف نداره و باید ۵.۷۵۰.۰۰۰ تومن بدی و ۲۵ تا ۳۰ روزه به دستت میرسه»
چون درگاه پرداخت مطمئن‌تر بود این دوست من تصمیم گرفت هزینه‌ی بیشتر بده و با درگاه پرداخت کار کنه. که درگاه پرداختشون هم مشکل داشت. (الآن دقیق یادم نیست که آخرش کارت به کارت کرد یا از درگاه آنلاین استفاده کرد)

از قضیه‌ی پرداخت پول و ثبت وکالت‌نامه‌ی محضری برای یه آقای روسی جهت بازکردن حساب، بیشتر از ۹۰روز میگذره و این دوست من وضعیت کارش همینطور رو هواست و هیچیش معلوم نیست چون منتظر ایناست تا حسابشو باز کنن و کارش راه بیفته ولی هنوز خبری نشده! (گفته بودن که یه هفته بعد از پرداخت پول و ثبت وکالت‌نامه، مشخصات حساب رو تحویل میدن. ولی اصل مدارک، ۲۵ تا ۳۰روز طول میکشه تا برسه)
پیگیری هم که میکنه جواب سربالا میدن در حد «فقط مشکل شما نیست که! صبر داشته باشید باید از تحریمها رد بشه طول میکشه» و هیچ سندی مبنی بر باز شدن حساب هم ارائه ندادن. یعنی حتی مشخصات لاگین به پنل کاربری بانک هم نداریم. ممکنه اصلا حسابی باز نشده باشه! (درجریان باشید که وقتی یه کالا از آمازون خرید میکنید هم باید از همین تحریمها رد بشه و از آمریکا بره چندتا کشور بچرخه برسه به ایران. ولی توی کمتر از ۳۰روز به دستتون میرسه. اینا از روسیه دارن میفرستن بیشتر از ۳ماهه منتظریم!)

این مطلبو اینجا منتشر میکنم که حواستون باشه و تا تکلیف ما مشخص نشده، به این شرکت اعتماد نکنید.

بعد از یه کم سرچ، به این مطلب رسیدم. مثل اینکه دیگران هم مشکلات مشابه دارن و میگن کلاه‌برداریه! (کامنتها و ریپلایهای زیر مطلب رو حتما ببینید)

در آخر هم اگه کسی راهی میشناسه برای گرفتن مسترکارت (با حساب بانکی IBAN و SWIFT) از داخل ایران، بدون نیاز به سفر به یه کشور دیگه برای افتتاح حساب، لطفا بگید شاید این مشکل ما حل بشه.

6 Likes

دوست عزیز این شرکت کلاه بردار محض هست اصلا منتظر اونا و حرفاشون نمونید ، به سایت ویرگول مراجعه کنید از چند نفر دیگه هم کلاه برداری کردن از جمله خود من.
تنها راهی که دارید اینه که برید شکایت کنید ازشون.
دفتر خدمات قضایی باید شکایتتونو مطرح کنید.

1 Likes

خب چندماه پیش که میخواستیم پولمونو بسپریم دستشون، خبری از کلاهبرداریشون توی اینترنت وجود نداشت!

برای اینکه این جماعت همه رو سرکار میزارن تا یکی دو ماه بعدش معلوم میشه چه دزدای کثیفی هستن ، همین الانم شما پیام بدی بهشون میگن همین فردا کارتت آماده است.

بر اساس چند تا تجربه‌ای که دارم به این نتیجه رسیدم خیلی هم نمیشه به نظرات مثبت و منفی توی اینترنت اعتماد کرد، چه خوب و چه بد.

تجربه اولم مربوط به مرداد امساله که می‌خواستم ثبت نام کنم برای آزمون IELTS، در مورد یه موسسه خیلی نظرات منفی وجود داشت، هم برای کیفیت برگزاری آزمون و هم این که ادعا می‌کردن نمره کمتر میده. به خاطر این که آیلتس کامپیوتری می‌خواستم بدم و همین موسسه با نظرات منفی تایم های بیشتری داشت مجبور به ثبت‌نام شدم. بعد از این که آزمون رو دادم و نتیجه آزمونم هم اومد کاملا راضی بودم.
حتی بعدش تجربم رو توی ویرگول منتشر کردم:

تجربه دوم برعکس تجربه اول هستش، نیاز به دارالترجمه داشتم و توی همین ویرگول چندین پست دیدم در مورد دارالترجمه ها و طبق چیزایی که خوندم دارالترجمه الف رو انتخاب کردم که مدارکم رو بفرستم. به شدت بی نظم و بی دقت بودن، درفت ترجمه‌ای که فرستادن هزار تا مشکل داشت بماند، بعد از ارسال ترجمه پلمب شده، یه خط فوتر که به فارسی مبلغ خدمات رو نوشته بود رفته بود روی متن ترجمه انگلیسی و مدرک رو ناخوانا کرده بود، مجبور شده مجدد اصل مدرک رو ارسال کنم و دوباره هزینه پرداخت کنم بابتش

در کل اگه چند جا بخونم یه سایتی داره کلاهبرداری می‌کنه احتمالا باور می‌کنم. ولی نظرات مثبت و منفی ممکنه شدیدا bias شده باشه. توی پست ویرگولی که فرستادم توضیح دادم چرا نظرات برای اون center آیلتس انقدر بد بود.

1 Likes

بله شما درست میفرمایید ولی اگر شما به این سایت sokit.meمراجعه فرمایید متوجه میشین اینا ی مشکلی دارن و کلاه بردارن ، اولا آدرس که تو سایت نوشتن کاملا جعلی هست ثانیا ی شماره تماس درست ندارن.
هدف ما هم این بود که مردم آگاه بشن و مثل ما مورد کلاه برداری واقع نشن.
من شکایتمو ثبت کردم و پیگیرش هم هستم تا پولمو پس بگیرم .

2 Likes

سلام، بله در این که این سایت کلاه‌برداریه شکی نیست، صرفا خواستم تجربه خودم رو هم بگم چون بعضی مواقع در سایت‌هایی مثل ویرگول نظرات مثبت هم نوشته میشه ولی یه جورایی فیک هستش

1 Likes

الآن گفتن که «ما کنسل کردیم توی بانک روسی، پولتونو براتون میریزیم»
ولی ۲هفتست خبری نشده و جواب ایمیل و پیامهای واتس‌اپ هم نمیدن!

دو هفته که هیچ دو ماه دیگه هم وایسید از پول خبری نیست از الان به بعدم پیاماتونو جواب نمیدن یا دیر جواب میدن

1 Likes

واقعیت از این قراره فکر میکنم .
بدون حضور شخص ثالث تو کشوری که میخوان حساب باز کنن مقدور نیست !! حالا هر کسی یا شرکتی که این کارو انجام میده حتما کارشون کاملا درست نیست و ممکنه حتی حساب هم باز کنن و مطمئنا مشکل پیش میاد در آینده . یه مورده دیگه هم که تجربه شخصیه . ملیت ایرانی به شدت محدوده برای باز کردن حساب ، کلی مدارک برای اثبات درخواست میکنن مثلا اگه شرکت داشته باشید و یا برای شرکتی کار کنید حداقل ۳ تا ۴ تا برگه لازمه و تقریبا هر سال یا ۲ سال دوباره مدارکتون‌رو باید بروز کنید تا حسابتون بسته نشه !!

نتیجه : لطفا وقتی که نیاز دارید کاری انجام بدید بیسیک نیازتون رو‌بررسی کنید و‌ با حرف کسی قدم بر ندارید !

2 Likes