انتخاب زبان برای سایت معاملات آنلاین

سلام دوستان . :raised_hand:

من میخوام یک سامانه معاملات آنلاین بنویسم که سفارش خرید و فروش و انتقال مالکیت در لحظه داشته باشه چیزی شبیه به کارگزاری های بورس.

به نظر شما چه زبان و فریمورکی استفاده کنم خوبه برای اینکار؟ ممنون.

سلام. به جمع ما خوش‌اومدید.
با توجه به اینکه جزئیات خاصی ارائه ندادید درموردش، با هر زبان و فریمورکی میشه درستش کرد. با چیزی کار کنید که توش راحتتر هستید و تجربه‌ی بیشتری دارید.

2 Likes

سلام ممنون .

من پایتون و جنگو بلدم البته برنامه نویس حرفه ای نیستم هنوز دارم یاد میگیرم.

فرض کنیم ما یکسری فروشنده لپتاپ داریم اینا میان تو سیستم ثبت میکنن که 1000 تا لپ تاپ ایسوس امروز با قیمت 10 میلیون تومان میفروشیم.

تعداد : 1000 قیمت: 10 میلیون بازه قیمت مجاز 9 تا 10 میلیون

یک گروه هم خریدار داریم که میان سفارششون رو از سمت خریدار ثبت میکنن با قیمت های مجاز و تعدادی که میخوان 1 یا 5 تا مثلا.

وقتی قیمت فروشنده و خریدار یکی باشه خرید انجام میشه و پول از حساب کاربری خریدار به حساب فروشنده میره و حساب کاربری خریدار در قسمت موجودی کالا مینویسه مثلا 2 عدد لپتاپ یعنی خود خریدار هم در ساعاتی که این معاملات درجریان هست میتونه تبدیل به فروشنده بشه چون روی تابلو قیمت ها در نوسان هست و ممکنه بالا تر بفروشه سود کنه اما بعد از پایان ساعت معاملات دیگه لپ تاپ براش ارسال میشه و جنس رو تحویل میگیره.

در همین حین بعضی ها سفارششون رو حذف میکنن از سیستم , در پنل سفارش جدید درست میکنن و قیمت رو بالا یا پایین میبرن دوباره ارسال میکنن تا بالاخره با طرف روبه رو مچ بشه و خرید و فروش انجام بشه.

در یک روز هم ممکنه 200 مدل جنس مختلف به این روش خرید و فروش بشه.

یکسری سایت های خارجی نظرشون روی جاوا و سی شارپ بود البته پایتون هم بود .

چون در ثانیه کلی سفارش ارسال , حذف و مچ میشه فکر میکنم پایتون خوب عمل نکنه برای همین الان نمیدونم با همین پایتون برم جلو یا برم سراغ زبان سریع تر اگر پیشنهادی دارین بگین لطفا .

پایتون و هر زبان دیگه‌ای که Global Interpreter Locker داره، اسباب‌بازیه. اگه فرصت یادگیری وجود داره و ددلاین خاصی برای پروژه ندارید، پیشنهاد میکنم با پایتون انجامش ندید.

به شخصه جاوا و C# هیچکدومشون زبانهایی نیستن که من برم سراغشون! JVM چیز نسبتا خوبیه ولی خود java اعصاب‌خورد‌کنه (C# هم همینکه مال مایکروسافته کافیه که نرم سمتش)

من همچنان پیشنهاد خاصی برای بک-اند ندارم چون فکر میکنم با هر زبانی (حتی فکر میکنم پایتون هم خیلی کند نباشه برای این پروژه) میتونید انجامش بدید. مساله‌ی مهمتر فکر میکنم دیتابیس باشه. فکر میکنم برای این مورد خاص، استفاده از Column-oriented DBMS ها کمک بزرگی باشه توی گشتن و مچ کردن دیتا. (شبیه دیتابیسهای relational معمولی مثل mysql و pgsql هستن ولی موقع نوشتن دیتا روی هارد‌دیسک، جای ردیف و ستون رو برعکس میکنن. فکر میکنم برای این استفاده‌ی شما، سریعتر باشن) یه چیزی مثل ClickHouse

برای front-end هم احتمالا نیاز به ساخت یه SPA دارید، مثلا با React.
اگه علاقه‌ای به JavaScript ندارید و میخواید یه چیز جدید رو تجربه کنید، Elm رو پیشنهاد میکنم.

3 Likes

برو جلو که به یک نتیجه ای برسی

مرسی دوستان.

میرم سمت جاوا فعلا یک نمونه میسازم اگر جاوا اذیت کرد کد ها رو به یک زبان دیگه روی jvm تغیر میدم.

برای فرانت اند از فلاتر وب استفاده میکنم اگر جواب بده عالیه چون اپ موبایلش هم با فلاتر مینوسم.

1 Likes

من چون کمی تجربه دارم میگم، احساس میکنم ممکنه خروجی ندی با این رویکرد. خصوصا اگر حالت استارتاپ داره نه پروژه. با همون جنگو برو جلو خصوصا اگر تنهایی.

2 Likes