راهاندازی وب سرور بدون ایپی استاتیک

سلام
سرویس دهنده ی اینترنت من ایپی استاتیک ارایه نمیده
بنظر شما چه راه حلی هست که بتونم اپاچی رو روی اینترنت بندازم؟

سلام، میتونید از DDNS یا همون Dynamic DNS استفاده کنید‌

چجوریه؟ من بلد نیستم
مودمم ایرانسل هستش

چیز خیلی ساده ای هست،
وارد یکی از سایت هايی بشین که ddns میدن، بعد ثبت‌نام کنید، یک برنامه رو نصب کنید، بعد برنامه خودکار آیپی شما رو پیدا میکنه و دامنه رو هر لحظه با اون تنظیم می‌کنه.
توی گوگل سرچ کنید سایت های زیادی برای این کار هست

میتونی روی اون آی‌پی‌ات پورت ۸۰ (برای http) را اصطلاحاً forward کنی به آی‌پی شبکه داخلی کامپیوترت(احتمالا چیزی شبیه ۱۹۲.۱۶۸.۱.۲۰ باشه) این کار رو از مودم/روتر خودت باید انجام بدی.
بگردی توی اینترنت بر اساس نوع دستگاه راهنما هست. البته باز ممکنه هم ISP این امکان رو بسته باشه و ارتباطت برقرار نشه که استثناً ISP من اینطوریه.

آخرین بار که تست کردم، ایرانسل و رایتل، کانکشن ورودی رو به مودم شما نمیفرستن و جلوشو میگیرن.
مگر اینکه توی ۲سال گذشته تغییری توی سیاستهای ایرانسل اتفاق افتاده باشه، این کار غیر ممکنه.
الآن شما اگه public ip خودتون رو پیدا کنید (مثلا در icanhazip.com) نمیتونید از یه سیستم دیگه بهش ping بگیرید.

در بخش wan port و lan port در begin و end اشون باید چی بزارم؟

مشکل فلیترینگ دارم و وی پی ان روی سرورم ست نمیشه :cold_sweat:

یک چیز بذار. اینجا میتونی یک طیف از پورت هارو نگاشت کنی به پورت داخلی.
مثلا ۸۰ - ۸۰ - ۸۰ - ۸۰

وقتی 80 میزارم ارور میده
Port Number is reserved.

خب یک پورت دیگه رو نگاشت کن به 80 لوکال. مثلا 8181 رو نگاشت کن به 80 و توی مرورگر هم ip:8181 بزن

سلام، این ویدیو رو ببین:
https://www.youtube.com/watch?v=vWvGNzjHH10

ممنونم
ایپی مودمم مسدود شده برا همین باز نمیشه
میشه ویدیویی در رابطه با داینامیک دی ان اس بفرستید؟

شما اول یه کاری کن که ip مودم، از خارج از شبکه قابل دسترس باشه، بعد میتونی بری سراغ DDNS

چیکارش باید بکنم که ازاد شه؟

اینو تست کنید ببینید درست شده یا نه.
حتی اگه مودم، کار routing رو انجام نده و ترافیک رو به سیستم شما منتقل نکنه هم اصولا باید جواب ping رو بده! (مگر اینکه توی فایروالش گفته باشید که جواب نده!)
احتمالا توی بخش تنظیمات WAN یه گزینه هست برای اینکه به ping پاسخ بده یا نه. اگه نداره، یعنی یا دیفالت روشنه یا دیفالت خاموشه. به هرحال نمیشه کاریش کرد.

از این خان که بگذرید (یعنی تنظیمات مودم، ترافیک ورودی رو کلا نادیده نگیره) یه مساله‌ی دیگه هست که من خودم باهاش به مشکل خوردم.
اونم اینه که ایرانسل، ترافیک ورودی به مودمها رو بلاک میکنه. (احتمالا برای اینکه امنیت بیشتری به کاربرهاش بده)
تماس به اوپراتور هم کار رو راه نمیندازه چون یه دفترچه جلوشون هست و از روی اون جواب سوالهای ازپیش‌تعیین‌شده رو میدن.

خلاصه:
مگر اینکه من الآن بتونم به شما ping بزنم و جواب بگیرم، باید بیخیال DDNS بشید.
حالا میتونید IP که توی icanhazip.com میبینید رو بهم بدید من چک کنم ببینم پینگ میخوره یا نه. میتونید از یه دستگاه دیگه (مثلا یه گوشی موبایل که به یه اینترنت دیگه وصله) پینگ بگیرید.

من قبلا یه سرویس دیده بودم که برای برنامه‌نویسها طراحی شده بود و تا حدودی هم خدمتش رایگان بود.
اون میتونست این مشکل رو دور بزنه (توضیحش خیلی زیاده. یه چیزی تو مایه‌های کاری که برای WebRTC انجام میشه)
اگه بتونم پیداش کنم خبرتون میکنم.

پیداش کردم.
https://ngrok.com
البته آلترناتیو زیاد داره. باید ببینید کدومشون بیشتر به کارتون میاد و قیمت بهتری داره (یا رایگان‌تره)

ایپی من
5.120.151.87
یه پینگ بگیرید تا مودمم روشنه
ولی ایپیش تغییر نمیکنه ثابته

╰─$ ping 5.120.151.87                                                                                 1 ↵
PING 5.120.151.87 (5.120.151.87) 56(84) bytes of data.
^C
--- 5.120.151.87 ping statistics ---
53 packets transmitted, 0 received, 100% packet loss, time 52760ms

پینگ ندارم. یا مودم اجازه‌ی اتصال نمیده یا چیزی که بدیهی‌تره اینه که ایرانسل اجازه نمیده.

اره یه چیزهایی گفته بودن
میگفتن باید مودمت سازمانی باشه تا بتونی فعال کنی