امکان ورود فقط با موبایل بعد از عوض کردن رمز عبور

یک سوال داشتم

من سامانه ی دانشگاهمون دیروز پسوردش رو عوض کردم

الان هر کاری میکنم نه با لپ تاپ نه با سیستم های دیگ واردش نمیشه

فقط با گوشی خودم که باهاش رمزو تغییر دادم میتونم وارد شم

داخل گوشی رمزو میزنم وارد میشه و رمزم کامل درست میزنم
اما با هر سیستم دیگ ای رمزو میزنم میگ اشتباه ست ‌‌ …

این مشکل از کجاست؟
از سرور سامانه ی دانشگاه
؟؟

موبایلتون iPhone ؟
بعضی از گوشی‌ها مثل iPhone کیبورد فارسی ندارن و کیبورد عربی استفاده می‌شه، اگه رمزتون رو فارسی وارد کردین دقیقا به همین دلیله چون حرفایی مثل ‘ی’ یا ‘ک’ توی عربی فرق می‌کنه، این قضیه برای اعداد هم درسته اگر اعداد رو فارسی وارد کردنی ‘4’ عربی با فارسی تفاوت داره

رمزم انگلیسی بود

رمزم انگلیسی بود عزیز

نمیدونم چررا با رمز جدید فقط با گوشی میتونم وارد شم
نه هیچ سیستم دیگ ای

اگه انگلیسی زدین که خوب خیلی عجیبه
تنها حدسی که می‌تونم بزنم اینه که به یه شکلی یه چیزی توی پسوورد با موبایل فرق می‌کنه
من بودم پسوورد رو با کامپیوتر از طریق whatsApp یا تلگرام یا هرچیز مشابهی برای خودم میفرستادم، بعدش توی موبایل همون رو کپی پیست می‌کردم ببینم جواب می‌ده یا نه
مثلا اگه پسووردتون test هستش، اینو با کامپیوتر به یه طریقی منتقل کنید به موبایل اونجا کپی پیست کنید ببینید وارد می‌شه یا نه

از پسورد منیجر استفاده کن، BitWarden چیز بدی نیست

cache مرورگرت رو پاک کن

نباید ربطی به این داشته باشه.

من یه مدت از همین BitWarden استفاده می‌کردم، خیلی هم راضی بودم، تا اینکه Master Password ام یادم رفت :rofl:

3 Likes

Master Password: 123456

به‌ این میگن تولدی دوباره :sweat_smile:

سوالی که پیش میاد اینه که چرا هیچکسی از Firefox Lockwise استفاده نمیکنه؟ همه chrome ید؟

2 Likes

از کروم تو موبایلت استفاده کن با همون اکانتی که توی کروم کامپیوترت داری بعد پسورد تو اکانت سیو میشه و تو هردوش هست
فکر دیگه ای جز این ندارم

چون توی مبایل خیلی خیلی کند و داغونه، و امکانات شرینگش در حد جنگ جهانی دومه. بنظر من بیتواردن در مقابل لاکوایز واقعا عالیه. البته من از لاکوایز استفاده میکنم اما به عنوان بکاپ.

1 Likes

من قبلا اپلیکیشن اندرویدش رو داشتم ولی هیچوقت استفاده نمیکردم. خود فایرفاکس موبایل و دسکتاپم که پسورد رو ذخیره میکنن کافیه.
درمورد شرینگ هم خیلی میشنوم که پسورد منیجرهای مختلف رو از این جهت بررسی میکنن ولی واقعا درک نمیکنم چرا باید بخوام پسوردم رو با کسی شیر کنم :neutral_face:

1 Likes

نه منم Firefox ام، ولی رو موبایل Firefox اصلا جالب نیست

1 Likes

شر کردن پسورد خیلی مزایا داره، مثلا وقتی دو نفر بخوان پسورد یک سکرت کی مشابه رو داشته باشند و خیلی موارد دیگه

1 Likes

یک تاپیک جدید درست کنید که هم انجمن مرتب تر باشه و هم بچه ها بیشتر ببینن و بیان جواب بدن :heart: :heart:

2 Likes