میزان توانایی هر دیتابیس چه مقدار است؟

من در حال حاضر اسکریپتی دارم باید هر روز ۵۰ ۶۰ هزار رکورد و read کنه و update حالا میخواستم ببینم این چقدر فشار میاره رو db؟ چقدر ریسورس میخواد؟
اصلا ۵۰ ۶۰ هزارتا عددیه تو این حوزه؟
کلن منبع درست حسابی پیدا نکردم اینجور مباحث رو توش نوشته باشه.
دیتابیسمم ریلیشناله

چند سوال , این تعداد query در چه مدت زمانی میخواهی انجام بدی با چند تا thread همزمان ؟ چند در خواست در ثانیه تقریبا

1 پسندیده

تهش میخوام ببینم چقدر طول میکشه پس زمانش و نمیدونم.
این اسکریپتی که از من خواستن با php و لاراول هست و من نمیدونم چند ترد داره یوز میشه و همچنین چند تا درخواست در ثانیه ارسال میشه رو هم نمیدونم.
از کجا میشه فهمید؟

این سوال به خیلی چیزا بستگی داره، نوع query ها چیه؟ دیتابیس مشخصاتش چیه روی چه سروری هست…

دیتابیس Maria db

مدل کوئری رو متوجه نشدم ولی کار اینجوریه که میگم برو یوزرهای که این where رو دارن بیار میشه مثلا ۶۰ هزارتا رکورد از ۸۰ هزارتا بعد یه سری لاجیک و شرط که تا اینجا میشن مثلن ۵۰ هزارتا و اپدیت یک فیلد همه این ۵۰ هزارتا به مقدار جدید .

این فلو کار هستش. سرور رواطلاعات کافی ندارم ولی تا اونجا که من میدونم ci cd داره میره میشینه رو کوبرنیت و دیتابیس هم خودش یه پاد جداگونه داره.

۵۰-۶۰ هزار تا تعداد درخواست خیلی زیادی نیست اما خیلی بستگی داره که database رو چه سروری هست و چند تا درخواست دیگه داره جواب می ده .
برای اینکار من اگه بودم درخواست هارو batch میکردم یا هر ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ تا سطر و با یک کوری تغییر می دادم

2 پسندیده

عالی سام دمت گرم.
ولی کلن اینجور محاسبات و اینکه میکشه نمیکشه زیرساخت مسئولیتش با کیه sre ؟sysadmin? Backend developer?

تیم با تیم فرق داره به نظر من devops باید شاخص های مهم داشته باشند و تیم بکند زمان اجرای این برنامه ها بتونن به اینها رجوع کنند

در محیط کوچک تر اول این کارو تست کنید بعد در production اجرا کنید

1 پسندیده

بنده فقط در مورد پايگاه داده اوراکل اظهار نظر میکنم . برای تخمین هزینه ای که دستورات SQL به سیستم شما تحمیل میکنه میتونید از oracle cost based optimizer استفاده کنید که برای شما تخمینی از هزینه های I/O CPU درقالب مقداری به اسم COST ارائه میکند . همچنین میتوانید برای اینکه در عمل بدانید در نهایت در بخشهای مختلف , به صورت جزئی , چه هزینه هایی صرف شده است میتواند از فعال سازی SQL TRACE در سطح SESSION استفاده کنید . www.oraclehelp.ir

3 پسندیده