لینک جلسه چهارم

برای حضور در جلسه از لینک زیر وارد شوید:

سلام ممنونم من پیشنهاد میکنم لطفا جلسات را به صورت ویدیویی یا صوتی ضبط کنید و اینجا قرار بدهید

بفرما

لینک فایل ویدیویی جلسه

ممنونم ممکنه لینک جلسات قبلی ام رو هم قرار بدهید

من همین الان متوجه شدم اگر توی dropbox ا login نکنید فقط ۱۵ دقیقه اولشو میتونید ببینید :sweat_smile:

خیل خب من ی چند هفته ای درگیر نوشتن ی درایور واسه این دیتابیس بودم ( لینک در گیتهاب )

ی سری چیز هارو که اشتباه گفتم اصلاح میکنم :
۱. اول از همه این دیتابیس به هیچ وجه ی نسخه ناقص نیست و با پروژه couchBase کاملا فرق داره - خودش پروژه در حال رشدیه و قراره توی ورژن ۴ اش ی سری تغییرات اساسی رو بدن (‌آخرین نسخه در حال حاضر 3.2 هست )

۲. توی CouchDB ی چیزی مثل collection ها توی MongoDB داریم به نام partition که موقع ساخت دیتابیس مشخص میکنید اون دیتابیس پارتیشن بندی داره یا نه

۳. نکته ای که در مورد CouchDB وجود داره اینه که با توجه به این که شما برای آپدیت هر document باید revision id اش رو داشته باشی، یک راه حل که وجود داره اینه که توی query server ( ی برنامه که شما نوشتی و فایلش رو در اخیتار couchdb قرار دادی و couchdb با stdin و stdout باهاش ارتباط برقرار میکنه )‌ شما میتونی ی سری تابع های ساده رو اونجا نگه داری و به عنوان تابع update معرفی شون کنی و فقط با ی ریکوست دادن به سرور اون document رو تغییر بدی (‌ البته که میشه ورودی اون تابع رو در قالب body توی ریکویست به تابع داد )

۴. تابع validation ای که شما توی query server مینویسی موقع ایجاد و تغییر ی document فراخوانی میشه

من هنوز توی production ازش استفاده نکردم ولی نوشتن این درایور باعث شد که چیزهایی بیشتری در موردش یادبگیرم

2 Likes