به عنوان فلاتر دولوپر کدام زبان را به عنوان زبان دوم یاد بگیریم

سلام خدمت دوستان عزیزم
راستش من یه سالی هست که با فلاتر کار میکنم و به صورت فریلنسری در امد هم دارم از این راه,ولی همونطور که میدونید برای این که یه شرکت نسبتا خوب اگه بخواین استخدام شین برا کسی که فلاتر کار میکنه دونستن یه زبان کافی نیست مثلا یه زبون دیگه هم باس بدونه حالا جاوا کاتلین سویفت… عرضم به خدمت شما این که من قدیم با پایتون کار میکردم و اشنایی نسبی دارم الان دودلم برا زبون دوم یه زبون سمت وب مثل go رو انتخاب کنم یا این که برم سراغ یاد گیری زبون نیتیو موبایل.از یه طرف دیگه فلاتر با سرعت داره پیشرفت میکنه و بعید نیست تا چند سال دیگه عملا مارو از زبون نیتیو بی نیاز کنه واسه همین مردد شدم تو انتخاب. اصلا نمیدونم الان وقتش هست برم سراغ زبون دوم یا این که نه تو همین فلاتر تمرکز کنم و تقویتش کنم. یه سوال دیگه هم از دوستانی که خارج از ایران هستن دارم بازار کار فلاتر اونجا چه طوره؟ به نظرتون شرکتا حاضرن visa sponsership بدن به فلاتر کارا؟ چون من خودم سرچ کردم خیلی موردی پیدا نکردم.البته الان که مبتدی ام برا اینده میخوام سرمایه گذاری کنم

سلام
من خیلی تجربه توی توسعه برنامه موبایل ندارم ولی دوستانیم که قبولشون دارم خیلی فلاتر را آینده دار می‌دانند. بنظرم اگر یکجا متمرکز و عمیق بشی بهتره و کار گیر میاد همیشه حالا چه ایران چه خارج از ایران. این زبان‌هایی که گفتی خیلی باهم فرق دارن و استفاده های متفاوتی دارند. و درمورد کار خوب گرفتن بصورت کلی نیاز به رزومه داری…

1 Likes

توی اکثر استخدامی ها میبینیم که آشنایی با دنیای نیتیو رو درخواست میکنن… بنظرم اگه واقعا میخوایین روی فلاتر تمرکز کنین و حالا برای زبان دوم خودتون روی کاتلین یا سویفت وقت بزارین. ولی بنظرم در کل اگه هدف توسعه پکیج خاصی ندارین نیازی نیست نیتیو رو یاد بگیرین.
منم مدتی هست مثل شما فعالیت میکنم و مقداری دل زده شدم (نمیدانم همه فریلنسر ها اینجوری میشن یا…) و تاحدودی از حجم کاریم کم کردم و صرفا روی آموزش خودم تمرکز کرده ام. اگر واقعا به شغل نیازی ندارین این مسیر رو برای شما هم توصیه میکنم.

2 Likes

ممنون محمد رضا جان

ممنون حسین جان

1 Likes

سمت سرور باشه یا خود همین mobile ?

1 Likes

سوال منم همینه میگم با توجه به رشدی که فلاتر داره احتمالش هست تا چند سال دیگه کلا از کاتلین و جاوا برای موبایل بینیاز بشیم؟ اگه اره خب یه زبون سمت سرور یاد بگیرم؟ یا همین فکوسم رو دارت فلاتر باشه. و از همه مهم تر برای یه برنامه نویس فلاتر دونستن یه زبون سمت سرور نکته مثبتیه براش یا دونستن یکی از زبونای نیتیو موبایل

اگر می خواین مهندس نرم افزار باشین، زبان برنامه نویسی چیزی نیست که بخواین خیلی نگرانش باشین. در واقع باید بتونین زبان های زیادی رو یاد بگیرید و هر جا هر کدوم نیاز شد ازش استفاده کنین. این که بخواین یه زبان رو فقط یاد بگیرین برای همیشه خیلی منطقی نیست. خیلی بهتره که مفاهیم مورد نیاز رو به خوبی یاد بگیرید و بنا به نیاز زبان رو انتخاب کنین

8 Likes

به علاوه چیزی که سمیر گفت، ابزار چند پلتفرمی همیشه کمتری قابلیت مشترک بین بستر ها رو هدف قرار میدن و همیشه زیر مجموعه ی کوچکی از قابلیت ها را دارند

7 Likes

حرفتون درسته سمیر جان ولی خب یاد گیری کتاب خونه ها و فریم ورک های هر زبون زمان بر هست تا حدودی و اکثر جاها برا استخدام میپرسن چند سال سابقه کار تو این زبان مثلا داری…

1 Likes

ممنون سام عزیز . ولی به نظرم الان با فلاتر تو موبایل حدود ۸۰ ۹۰ اپ هایی که با زبون نیتیو میشه زد رو میزنن(غیر بازی) که معلوم نیس شاید تا چند سال دیگه این رقم بیشتر هم بشه

1 Likes