رندر فارم رایگان، برای بلندر

رندر فارم‌های زیادی برای بلندر و البته بقیه‌ی نرم‌افزارهای گرافیکی وجود داره که میتونید پروژه‌ی خودتونو بهشون بسپارید و هزینه‌ی سخت‌افزاری که استفاده میشه رو پرداخت کنید تا اونا براتون رندر بگیرن.
اخیرا یه پروژه پیدا کردم که این کار رو رایگان انجام میده و ایده‌ی باحالی پشتش هست. به روش Decentralization عمل میکنه و پروژه‌ی شما رو میده به یوزرهایی مثل خودتون تا رندر بگیرن. میشه گفت به روش «تو نیکی میکن و در دجله انداز» کار میکنه :joy:

سیستمش اینطوریه که شما کلاینت (با کاتلین نوشته شده) رو دانلود میکنید و روی سیستمتون اجرا میکنید، کلاینت پروژه‌ی دیگران رو دانلود میکنه و ورژن بلندر مورد نیازش رو هم دانلود میکنه (با بلندری که روی سیستمتون هست تداخل پیدا نمیکنه) و رندر میگیره. نتیجه‌ی رندر رو آپلود میکنه و با این کار، شما امتیاز کسب میکنید.
بعد از رندر گرفتن چند فریم، میتونید پروژه‌ی خودتون رو آپلود کنید تا دیگران به همین روش برای شما رندر بگیرنش.

مزیتش هم اینه که میتونید تایمی که کامپیوترتون درگیر مساله‌ی خاصی نیست، CPU و GPUتون رو اجاره بدید به دیگران، تا زمانی که میخواید پروژه‌ی خودتون رو رندر بگیرید، به جای اینکه ۱۰ روز سیستمتون بلا‌استفاده بشه (با توجه به بزرگی پروژه و تعداد فریمها)، کل پروژتون توی چند ساعت رندر گرفته بشه (چون هرکدوم از کاربرها چندتا فریم رو رندر میگیره و پروژتون بین چندتا کامیپوتر تقسیم میشه) و نتیجه رو خیلی سریعتر دریافت کنید.

من چندروزه (کمتر از ۲ هفته) دارم رندر میگیرم و هرروز بین ۱ تا ۳گیگ اینترنتم مصرف میشه (تنها نکته‌ی منفی ماجرا)
یه سری پروژه‌ها هستن که هر فریمش ۲-۳ دقیقه طول میکشه، یه سری پروژه‌ها هر فریمش ۳-۴ ساعت طول میکشه (که میتونید اونا رو بلاک کنید تا صاحبش بره دنبال تکنیک‌های کم کردن تایم رندر)
وقتی پروژتون رو آپلود میکنید و روی سیستم کاربرهای دیگه دانلود میشه، داخل یه فایل zip هست و پسورد داره، پس کسی نمیتونه پروژتون رو استفاده کنه برای خودش. البته فریمی که رندر گرفته میشه، قبل از آپلود روی هارد دیسکش ذخیره میشه میتونه همون یه دونه فریم رو کپی کنه.

اگه میخواید ثبت نام کنید، میتونید از لینک referral من استفاده کنید:
https://www.sheepit-renderfarm.com/?tag=pouyacode
یا اون تیکه‌ی آخر لینک رو پاک کنید.

محیط نرم‌افزار:

4 Likes

یک سری پروژه زنجیره بلوکی (بلاک‌چینی) هستند که همین هدف اشتراک گذاری منابع (حتی HDD و SSD) را دارند و در اون‌ها میشه درآمد از این کار داشت.

1 Likes

چه جالب، کاش همیچین چیزی برای Machine Learning و فرآیند train کردن هم وجود می‌داشت.

بساز برادر من. بساز :+1: