بروزرسانی پکیج های ابونتو

سلام
من هنگام لاگین به ابونتو پیامی میبینم که نوشته یکسری پکیج ها آماده هستند که بروز بشن. با اینکه ریبوت کردم سرور رو و بعد هم دستورات زیر رو زدم هنوز اون بروزرسانی ها اعمال نمیشن. لطفا راهنمایی میفرمایید.

sudo unattended-upgrade -d
sudo apt install unattended-upgrades

خروجی این دستورات رو هم پست بفرمائید بی زحمت

ببخشید نمیدونم چطور خروجی رو بذارم کپی پیست میکنم چپ چین راست چین ک بهم میریزه هیچ بعدم میگه فقط 4 تا پیوند میتونی بذاری چون کاربر تازه هستی:(

خیلی پیشنهاد می کنم خروجی رو توی dpaste.com بذارید و اینجا لینک کنین

خیلی ممنونم
https://dpaste.com/F7ERJNKXS

این جوری که بنظر می آد اپدیتی وجود نداره. که می تونه بدلیل این باشه که شما لیست پکیج ها رو آپدیت نکردید. این کامند رو بزنین و دوباره تلاش کنین کامند های قبلی رو بعدش ران کنین:

sudo apt-get update

خیلی ممنون ببخشید من اطلاعات جامعی ندارم میپرسم، این دستور sudo apt-get update رو برای سیستم خودم زدم قبلا… ولی برای سرور چون مال محل کارم هست یکم نگرانم مشکلی پیش نمیاد؟

این پیام هایی هست که بدو ورود میبینم

28 packages can be updated.
2 of these updates are security updates.

خوب بستگی داره بخواید چه کار کنین. این دستور لیست پکیج های ریپازیتوری رو می گیره فقط. چیزی نصب نمی کنه. اما دستوراتی که خودتون دادید باعث می شه یه سری از بسته ها آپگرید بشن یا اضافه و کم بشن

یعنی روی اسنت شاپ بذارم انجام بدم؟
همیشه ریبوت میکردم اینا میرفتن خودشون بروز میشدن

متوجه این قسمت نشدم.

لینوکس رو خیلی خیلی به ندرت نیاز می شه که ریبوت کنین. می تونین برای اپگرید کردن بسته ها یه cronjob ایجاد کنین که اتوماتیک این کار انجام بشه

متوجه این قسمت نشدم.

من هر وقت یکار جدید میخوام انجام بدم از واحد زیرساخت میخوام که سرور و روی حالت اسنت شاپ قرار بدن که اگر تغییری که اعمال میکنم باعث خرابکاری شد سریع به اون حالت اولیه برگردونن. اگرم اکی بود تغییرات رو اعمال میکنن و تغییرات همیشگی میشه.

لینوکس رو خیلی خیلی به ندرت نیاز می شه که ریبوت کنین.

من فکر میکردم روزهایی که سرور بالا هست از 50 اینا نباید بیشتر بشه…

می تونین برای اپگرید کردن بسته ها یه cronjob ایجاد کنین که اتوماتیک این کار انجام بشه

یعنی این دو تا دستور رو بذارم crontab مثلا ماهی یبار انجام بشه ؟

آهااا اسنپ شات. شما نوشته بودید اسنت شاپ نمی تونستم بخونمش

برای آپدیت می تونین اینکارو انجام بدید اما به زمانی خواهید رسید که چاره ای جزء آپدیت کردن نخواهید داشت. خیلی چیز مهمی نیست که بخواید نگرانش باشید. آپگرید کرد ممکنه ایجاد درد سر کنه

نه اصلا ربطی نداره. شاید پیش بیاد من یه سال لپ تاپم رو ریبوت نکنم. یه سری سرور های سخصی دارم که ۵ ۶ سالی هست ریبوت نشدن.

آره ولی بستگی به کاری که انجام می دین و نرم افزار هایی که روی سرور دارید یاید تعیین کنین این زمان رو. یک ماه به نظر خیلی دیر به دیر هست

می تونین برای اپگرید کردن بسته ها یه cronjob ایجاد کنین که اتوماتیک این کار انجام بشه

آره بازم اشتبا نوشتم :smiley:

خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی تون حتما نتیجه رو میگم

1 Likes

متاسفانه نمی تونه این کار و انجام بده فکر میکنم بخاطر یسری فایروال یا تنظیمات امنیتی دسترسی به این سایت ها مقدور نیست لطفا راهنمایی میکنید که باید کدوم ادرس و بگم واسم باز کنن خروجی اینجا هست
https://dpaste.com/94PHA5Q3W

همونطور که توی پیام خطا مشخص هست شما به آدرس debian.neo4j.com دسترسی ندارید.

مشکل اون هم همینه که بروز نمیکنه؟

بستگی داره. دقیقا می خواید چه چیزی رو آپگرید کنین ؟

نههه update این پیام ها رو میخام بروز کنم نه که upgrade کنم
ببخشید دیر جواب میدم و خیلی ممنون ازتون ک جواب میدید

اینجا کلمات یه خورده ممکنه گیج کننده باشه. کاری که شما می خواین انجام بدید آپگرید هست. دسترسی به ریپو neo4j رو درست کنین. بعد کامند های زیر می تونه کمک کنه اون پکیج ها رو آپگرید کنین:

apt-get update
apt-get dist-upgrade 

بعد از کامند دوم لیست نرم افزار هایی که قرار هست آپگرید بشن رو نشون می ده و از تون می خواد که تایید کنین که ادامه بده یا نه. لیست رو بخونین و تصمیم بگیرید.

در آخر خیلی پیشنهاد می کنم یه کتاب برای آشنایی با لینوکس مطالعه بفرمائید

2 Likes