طراحی پنل مدیریت با سیناترا و استفاده از اون درون پروژه ریلز

درود دوستان
من میخوام پنل مدیریتیم رو که مربوط به پروژه ریلز رو با سیناترا طراحی کنم و بعد درون پروژه اصلی صداش بزنم به نظرتون این کار عقلانی هست؟

میشه یک سرویس و پروژه جدا باشه یا جفتشون به یک دیتابیس وصل باشن، ولی چرا؟ Sinatra هیچی نداره و خیلی کوچک هست، اتفاقا برای پنل و CRM و این چیزا بنظرم ریلز مناسب‌تره. کتاب‌خانه های خوبی هم داره که به توسعه کمک میکنه.

بیشتر منظورم یه لندیگ مدیریت بود که صرفا assets و جاهایی که باید توش از روبی استفاده کنیم تو ریلز این کار رو کنیم اینطوری پروژه ریلزمون خیلی پیچیده نمیشه و فکر میکنم سرعت سیناترا بیشتر

مثلا sidekiq اومده پنل ui رو با سیناترا زده

خیلی رو سرعت حساس نباش

1 Likes

نه، نیست!

1 Likes

چرا وب اپ هایی که مکمل ریلز هستن در صورت نیاز از sinatra استفاده میکنند

ساختار تمیزی داشته باشه پروژت چیزی قاطی نمیشه و حتی در صورت لزوم میشه بعداً جداش کرد. سیناترا سریعتره چون چیزی نداره و استفاده خودش رو داره، نمیخوای همه اون چیزایی که نیاز داری و توی ریلز هست رو با سیناترا پیاده کنی. اگر Async job هم لازم داشته باشی توی خود ریلز میتونی استفاده کنی که پروسه اصلی ریلز درگیر نشه و کُند نشه. شکوندن پروژه به سرویس های ریز تر فقط زمانی که لازمه بنظرم کار خوبیه، چون معایبی هم داره مثل سخت شدن تست کردن و دیباگ کردن.
بقول حمید هم سرعت رو خیلی حساس نباش روش، چون همین ریلز بصورت یک‌تکه (Monolithic) جوابگو اکثر نیازها هست. بنظرم اصولی بودن و سرعت توسعه مهمتره چون بعداً اگر مشکل سرعت داشتی میتونی یک کاریش کنی.

2 Likes