بهترین راه برای پیدا کردن ایده استارت آپ

درود دوستان ایده های استارت آپی رو از کجا و چطور بدست بیاریم؟

1 Likes

سلام، یه سرچ توی Kickstarter بزن شاید چیز جالبی پیدا کردی

3 Likes

درود ممنونم

واقعیت امر من همیشه از این داستان های استارت آپی یک دفعه همه چیز بزرگ شدن و نیاز به تیم داشتن و … زیاد خوشم نیومده. من پیشنهاد می کنم در یک جامعه وارد بشید مثال می زنم منظورم دقیقا این چنین چیزی نیست

مثلا جوملا یا وردپرس بعد وارد شدن ببینید دقیقا چه مشکلی دارند که بومی هست و یا هزینش زیاده براشون یا پیدا نمی شه اونو بزنید کد باز و رایگان می بنید دنیایی از ایده پردازی در تکمیل اون کدی که زدید به شما پیشنهاد یا به فکرتون می رسه جالا که شما فروش خوبی داشتید خودم که چندین ساله همینجوری پول در آوردم و تا وقتی فعال بودم واقعا لذت بخش کم دردسر بود

5 Likes

پیدا کردن یک «نیاز» واقعی. که بعد باید بررسی کنی چقدر این نیاز واقعی هست.
معمولاً هم نیازهایی هست که خودت حس کردی و خودت داشتی، این شانس بیشتری داره که تو زودتر از بقیه این نیاز را پاسخ بدی.

1 Likes

خوندن این مطلب شاید کمکت کنه:

2 Likes

کاش منابعی بودن که میشد ایده ها رو توش به اشتارک گذاشت

Kickstarter هست دقیقا برای همین کار

سلام دوست عزیز، به نظر بنده شما اگر فقط بتونی یک مسئله رو توی یک دومین (Domain) خاص حل کنی، یعنی یک ایده داری که پتانیسل تبدیل شده به یک استارت آپ رو داره.

اینکه بتونی ایده رو در دنیای واقعی پیاده سازی کنی، یکی از پیچیده ترین کارهای روی زمین هست که مستلزم پیدا کردن راحت ترین راه و داشتن ذهن خلاق است.

مهمترین چالش شما البته فروختن خدمات/محصول طراحی شده فقط به یک مشتری است. یعنی از 0 تا 100 فرایند کل بیزنس.

پس به جای گشتن دنبال یک ایده ناب که هیچ کسی کاری براش انجام نداده، سعی کنید توی یک دومین مشخص، فقط یک مشکل رو حل کنید.

به عنوان مثال، شخصی نیاز داشت که یک کپی از فایل های مورد نیاز خودش رو روی کامپیوتر شرکت و منزل به صورت هماهنگ (synchronized) داشته باشه. این باعث خلق Dropbox شد.

فقط یک مشکل / در یک دامنه

این نکته کلیدی راجع به استارت آپ از دیدگاه بنده.

3 Likes

خبرهای استارتاپ‌ها را بخون. تازه واردها، اونایی که رشد زیادی داشتن اخیراً و… استارتاپ‌های unicorn توی شتاب‌دهنده‌های معروف مثل YCombinator.
ولی درکل اینکه زور بزنی یک استارتاپی لانچ کنی کار درستی نیست. باید یک چیزی واقعاً پیدا کنی. اگر از نظر تجربی هم میخوای برو توی یک استارتاپی کار کن.

1 Likes

موافقم دقیقا با نظرتون