پاک کردن تمام لاگ های اتصال به اینترنت در خانواده دبین

با درود خدمت شما. یک لینوکس داریم که باید بعد از هر اتصال به اینترنت هر لاگی که هرجا ذخیره می شه تا بگه این سیستم به اینترنت نصب شده یا چیزی دانلود کرده پاک بشه.

اگر دوستان راهنمایی بفرمایند شلی در این زمینه هست که معرفی بفرمایند و اگر نه اطلاعی ندارند لطفا بفرمایند چطور می شه فهمید در چه فایل هایی ذخیره شده است؟

یه نگاه به این فایل ها بنداز

/var/log/messages
/var/log/syslog

اگر لازمه که هیچ لاگی نگه نداری میتونی دبین رو فقط توی رم اجرا کنی و اصلا روی دیسک اطلاعاتی نداشته باشی.

شاید ساده ترین راه برای پاک کردن لاگ های موجود خالی کردن همه فایل ها زیر مسیر /var/log باشه:

مثلا

cat /dev/null > /var/log/syslog

یه لوپ ساده توی بش میتونه خروجی ls رو اینجوری نالیفای کنه

1 Likes

درود توماج جان تشکر از راهنماییت. داستان اینجاست که این لینوکس که شما پیشنهاد دادید به این صورت هست که من باید یک ایزو بسازم و در اون با زبان هایی که کار می کنم یک برنامه ای رو بنویسم!! همزمان کامپیال و تست کنمش و در یک جای هارد برنامه رو ذخیره کنم !!

مشکل اینجاست کامپیوتر به کل ۴گیگ رم داره

فکر می کنید مشکلی پیش نمی یاد ؟

یک مشکلی هست که من نمی دونم فقط همین مسیر هرچی لاگ هست ذخیره می شه یا جاهای دیگه هم ممکنه ذخیره سازی بشه :face_with_raised_eyebrow:

ممکنه رو خوب اومدی :grin:، اگر خودت دستکاری نکرده باشی جای دیگه ذخیره نمیشه، فقط هیستوری دانلود منیجر و مرورگر رو هم که پاک میکنی حتما.
دلیل پاک کردن لاگ شخصی خودت اصلا چیه؟ شاید راه بهتری وجود داشته باشه، بعضی لاگ ها رو میتونی کاری کنی که اصلا روی دیسک ذخیره نشه. روش پاک کردن لاگ صد در صد امن نیست چون ممکنه با ریکاوری بازیافت بشن.

در ضمن من متوجه نشدم ایزو بسازم یعنی چی.

اینم اون لوپی بود که بالا گفتم:

for LOGFIlE in $(find /var/log/ -type f)
do
     /dev/null > $LOGFILE
done
1 Likes

درود توماج جان این دلیلیشو برات پیام خصوصی کردم.

ولاه چون خیلی زیاد به لینوکس مسلط نیستم به همین منظور بیشتر دارم تحقیق می کنم کلا این لاگا کجا هستند بتونم پاکشون کنم.

بازم ممنون بیشتر بگردم

:smiley: :wink: :rofl: ریسکی لامصب گفتم ممکن باشه یا نه سوتی ندم :rofl:

2 Likes