انتخاب دوره اندروید مناسب(منبع فارسی)

سلام دوستان گل ,
من مبتدی هستم یک پیش زمینه ریز از پایتون و سی شارپ دارم اما طبق علاقم دوست دارم اندروید کار کنم
سوال اول من اینجاست که چطور دوره فارسی خوب و درست حسابی پیدا کنم ک من رو گمراه نکنه یا اینک استاد کار رو نیمه کاره رها نکنه؟ – بین کاتلین و فلاتر هرکدوم منبع خوب واسه پیشرفت بیشتر بود رو انتخاب میکنم
سوال دوم اینکه شما خودتون چطور شروع کردید؟(خوشحال میشم نظرتون رو بدونم)

2 Likes

سلام. خوش اومدی به انجمن.
منم خوش اومدم :sweat_smile:
ببین مطمئن باش بچه های اینجا بهت در مرحله اول یادگیری زبان انگلیسی رو پیشنهاد خواهند داد.
که واقعا هم بدون زبان انگلیسی عملا زیاد نمیتونی پیشرفت کنی.
و اینم بگم دور های زیادی هستند که تو وب فارسی وجود دارند و با یه سرچ ساده میتونید پیدا کنید.
سایت سون لرن و فرادرس و نمیدونم چی و چی هستند.
اگه هم اصرار دارید که با منبع فارسی برید بهتره حالا یه ویدیو زیاد جامعی نبینید و بیشتر یه مجموع ویدیو کوتاه ببینید و در کنارش زبانتونو تقویت کنید.
حالا یکم صبر کن بچه ها بیدار شن شاید با من اصن موافق نبودن :joy:
موفق باشی

4 Likes

خیلی عالی بود ممنونم💕

1 Likes

اینکه گفتید «فارسی»، ترجیح دادم پاسخ ندم تا شاید کسی منبع فارسی سراغ داشته باشه و معرفی کنه.
ولی واقعیت اینه که کامپیوتر رو خارجیا ساختن و خارجیا دارن پیش میبرنش. همین خارجیها هم با اینکه همشون انگلیسی زبان نیستن ولی کارهاشون رو به زبان انگلیسی انجام میدن.

دوره‌های انگلیسی خوبی از lynda و udemy هست، متاسفانه بیش‌از‌حد تقبل ما گرون هستن ولی خوشبختانه میشه توی سایتهای ایرانی به صورت رایگان دانلودشون کرد.
من اندروید کار نکردم، ولی بین کاتلین و فلاتر، اولی رو پیشنهاد میکنم.

اونموقع که من شروع کردم اینترنت نبود :sweat_smile:
البته اینترنت بود، ما نداشتیم. کلاس برنامه‌نویسی C++ میرفتم (۱۳۸۷) و کدهامون رو توی فلاپی میریختیم (چون مثل CD نبود که فقط یه بار بشه ازش استفاده کرد) چون فلش نداشتیم :sweat_smile:
توی کلاس هم افسانه‌هایی از زمان‌های کهن میشنیدیم. زمانهایی که کدهاشون رو روی punch card میریختن :yum:

خلاصه کتاب جعفرنژادقمی داشتیم که فکر میکردیم خیلی خفنه بعدا فهمیدیم آشغاله. یه سریامون هم ترجمه‌ی کتاب دایتل رو خریده بودن.
خلاصه تا چندسال فقط با کتاب پیش میرفتیم!
بعد کم کم اینترنت-دار شدم و شروع کردم به دانلود همین سریهای آموزشی و سایتهایی مثل w3schools.com.

پیشنهاد من به کسی که میخواد سراغ یه زبان جدید بره یا میخواد یه کم با یه زبانی آشنا بشه تا بعد ببینه که دلش میخواد سراغش بره یا نه، استفاده از LearnXinYminutes هست. سرویس خوبیه! مسلما جامع نیست، ولی برای آشنایی خوبه!

یوتیوب هم باید سریهای آموزشی رایگانی برای چیزی که دنبالش هستید رو داشته باشه.
و اصولا اگه وبسایت زبان مورد نظرتون رو ببینید، داکیومنت و tutorial و reference manual و اینطور چیزا توش هست. به احتمال زیاد، بهترین منبع یادگیری همینه!

3 Likes

پویا عجب چیزه باحالی معرفی کردی . سرگرم کنندس. :wink: :+1: :+1: :+1:

2 Likes

علاوه بر راهنمایی های دوستان
بگم که نیاز نیست زبان انگلیسیتون عالی باشه با ترنسلیت هم میتونین شروع کنین (یادمه هر ساعت فقط یک صفحه از کتاب های انگیلیسی رو میتونستم مطالعه کنم)

درمورد ویدیو جریان خیلی راحت تره خیلی وقت ها جملات خیلی گنگ هستن بخصوص اگه tutor لحجه داشته باشه
معمولا کد هارو که میبینی دیگه نیازی نیست جملات انگلیسی رو بفهمی خود کد ها خیلی گویا هستن.

واس شروع هم این ویدیوها خوب هستن چند روزی وقت بزارین هم فلاتر کد زنی کنین هم کاتلین و در نهایت طبق اهدافتون تصمیم بگیرین.

دارت:

فلاتر:

کاتلین:

اندروید:

3 Likes