فلاتر رو ادامه بدم یا جاوا یاد بگیرم

سلام من 3 ماهه فلاترو شروع کردم به یادگیری اما به محیطش علاقه ندارم و با state managment اون حال نمیکنم. این ماه یکم جاوا رو هم کار کردم سردرگمم گیجم تمام برنامه هام بهم ریخته و استرس دارم بتظرتون چیکار کنم فلاترو مسلط بشم بعد برم جاوا یا جاوا رو یاد بگیرم. و سوییچ کنم من میدونم تو این سطح نباید زبان عوض کنم از افراد زیادی مشورت گرفتم و هرکی یچی گفته نمیدومم چیکار کنم.
این چند هفته جوری شده من هی میرم فلاتر کار میکنم بعد پشیمون میشم میام جاوا بعد دوباره هی میرم سمت فلاتر
چون با سینتکس خانواده سی عادت دارم فعلا سراغ کاتلین نمیرم چیکار کنم بنظرتون.
من مقدمات برنامه نویسی رو با سی شارپ یاد گرفتم.
لطفا کمکم کنید.

واقعیت اینه که شما هر چیزی انتخاب کنی بالاخره باید boiler plate بنویسی.
همه شون ی چیزایی دارن که ازش خوشت نمیاد

سنتکسشون خیلی باهم فرق نداره تقریبا یکین

1 Likes

شما در ابتدا باید هدف خودتونو از یادگیری اون مبحث مشخص کنید. مثلا

• دوست دارم فقط یک برنامه موبایل نوشته باشم.
  • دوست دارم سریع وارد بازار کار بشوم
  • من فرانت اند کارم ولی دوست دارم اپ موبایل هم بزنم.
  • من میخواهم یک برنامه نویس حرفه ای در زمینه موبایل بشوم.
    هر کدوم از این ها اولویت اولت باشه رو اون مانور بده هر هدفی ابزار خودشو میطلبه. بدتر از انتخاب نادرست تعلل در انتخاب به نظر من، چیزی که خود من ازش ضربه خوردم.بیشتر از این اضطراب دارید که نکنه من فلاتر یاد بگیرم ولی کسی فلاتر کار نخواد و یا برعکس . بهترین جواب اینه با هر کدوم حال میکنی و حالت و خوب میکنه کار کن و پروژه واقعی بزن باهاش بعد خودت می فهمی بیشتر کدوم به کارت میاد .خوشحال هم باش چون چیزی رو از دست نمیدی
3 Likes

این موضوع واقعا خیلی مهمه - خیلیا بیش از حد تحقیق و بررسی میکنن

1 Likes

من راستش جاوا رو دوس دارم و حالمو خوب میکنه ، پس بنظرتون اونو انتخاب کنم؟

اگه هدفتون موبایل هست و ۳ ماه هم فلارت یاد گرفتین این مسیر رو هم من بهتون پیشنهاد میدم:
فلاتر learning curve خیلی بالایی داره برای خودتون نمونه کار درست کنین یه رزومه ای درست کنین و برای کارآموزی و کار کردن با پروژه های واقعی اقدام کنید و بعدا میتونین برای حرفه ای تر شدن و یا طبق نیاز هاتون توی فلاتر جاوا/کاتلین یاد بگیرین.
اگه زمان کافی برای برای شاخه به شاخه شدن دارین و زیاد مهم نیست که سریع کارواقعی انجام بدین یا درآمد داشته باشین به هر چیزی که علاقه دارین برین یاد بگیرین و نصفه ول کنین برین سراغ یه چیز دیگه تا… به چیزی که علاقه دارین برسین.

3 Likes