فلاتر و آینده آن

سلام دوستان؛ چند وقتی میشه با فلاتر آشنا شدم و دارم یاد میگیرم.
من قبلا با جاوا اپ اندرویدی هم نوشتم اما فرایندش سخت و طولانی بود برام؛ وقتی با فلاتر مقایسه میکنم با فلاتر سریعتر می‌تونم اپمو بنویسم. (من توسعه دهنده موبایل نیستم!!!)
البته شاید بعضی چیزا رو نشه با فلاتر پیاده سازی کرد ولی برای منی که اپ‌هایی که می‌نویسم یکسری دیتا از سرور میگیرن و نمایش میدن و… راضی کننده و کافیه.
با توجه به اینکه گوگل کاتلین رو هم اخیرا توصیه می‌کنه و از این ور هم میاد فریمورکی مثل فلاتر رو میده، آینده فلاتر در آینده چطور خواهد بود؟
اگر اطلاعاتی در مورد این فریمورک و معایبش دارید ممنون میشم به اشتراک بزارید.

3 Likes

سلام،
من هم از فلاتر و هم از ریکت - (اولی بیشتر) - برای پیاده کردن اپ استفاده کردم و الان دارم روی پروژه ای در سمت سرور با کاتلین و Ktor کار میکنم، تجربه من اینه که کاتلین واقعا زبان برنامه نویسی خیلی خوبیه و از استفادش لذت خواهی برد. در مورد فلاتر باید بگم که تا وقتی نخوای بازی بسازی یا اپی که میسازی امکاناتش جوری نسیت که با فلاتر کند یا محدود بشه خیلی هم گذینه خوبیه اما در غیر اینصورت میتونی از کاتلین هم برای ios و هم اندروید استفاده کنی.

در مورد کاتلین و گوگل هم اخیرا و توصیه خیلی درست نیست چون گوگل خیلی وقت پیش در سال ۲۰۱۷ کاتلین رو به عنوان زبان رسمی اندروید معرفی کرد. :slightly_smiling_face:

7 Likes

بله درسته.
پس برای منی که دنبال پیاده سازی امکانات خاص روی اندروید نیستم فلاتر خوبه.
در مورد کاتلین هم احساس می‌کنم برای کار باهاش باید به جاوا هم هر چند کم اشراف داشته باشی چون بعضی جاها لازم میشه.
سپاس از پاسختون.

1 Likes