دور زدن یا نقض کپی رایت

یک x رو در نظر بگیرین و این x میتونه هر چیزی باشه یه کتاب یا یه دوره آموزشی یا هرچی
فرض کنیم قیمتش ۱۰۰۰تومنه
خب روال کار اینه که هزارتومن پرداخت میکنیم دوره رو دریافت میکنیم و یاد میگیریم و برای خودمون کسب درامد میکنیم
حالا چی میشه اگه بیایم دوره رو به هر شکلی دریافت کنیم یاد بگیریم و کسب درامد کنیم و بعدش بریم دوره رو بخریم تا به نحوی حق اون سازنده یا ناشر پرداخت شه
در هر دو شکل بخوایم نگاه کنیم ما یاد گرفتیم و ناشر هم پولشو گرفته
نظر شما چیه ؟
بازهم دزدی به حساب میاد یا چی؟

2 پسندیده

این کار , ماهیت کار نااخلاقی اولی رو عوض نمیکنه , بعد مالی قضیه به کنار, بدون اجازه افراد از زحمات آنها بهره بردن نادرست و غیر اخلاقیه
در ضمن من آگاه هستم که با شرایط کنونی ایران کار درست رو انجام دادن بسیار دشوارتر از گفتنشه

9 پسندیده

منظورتون اینه که ما با خرید یک دوره صرفا محتوی اون دوره رو نمیخریم و اجازه استفاده از اون دوره رو هم دریافت میکنیم؟
اگر منظورتون اینه بر اساس یک قانون میگین یا از نظر اخلاقی
چون من شنیدم کپی رایت یه قانون دو طرفس مایی که تو ایران هستیم میتونیم کپی رایت یه کشور دیگه مثلا امریکا رو رعایت نکنیم (همون طور که واقعا هم همینطوره ) و برعکس

اگه کسب درآمد نکردی چی؟
مثلا وقتی میری رستوران میگی بزار من غذا بخورم جون بگیرم برم کار کنم بعد میام پولتو میدم؟ رستوران غذا می‌ده در عوضش پول می‌گیره، مسئول این نیست که شما با انرژی حاصل از اون غذا میری کسب درآمد می‌کنی یا به عنوان چربی ذخیرش می‌کنی

1 پسندیده

دوست من یا برو زیر منت دزدی یا قبول کن که کار اخلاقی نیست. حالا هرجور که بخوای در یک موقع دیگه پول آموزش رو پس بدی شاید اون موقعی که شما پول رو می دیدی دیگه کارکردی برای اون طرف نداشته باشه و هزار مورد دیگه …

ولی یک موضوع همیشه خیلی برای من مهم بوده با اینکه منم در این شرایط اشتباه کردم!!
ما داریم نظم رو بهم می زنیم . شما یک نفرید و ۱۰۰ نفر دیگه هم فکر شما یک اموزش رو نابود می کنند یا یک محصول!

شما در بی نظمی ثبات نخواهید داشت و همیشه کار های شما با ریسک بالا روبه رو هست

2 پسندیده

بله خرید کالا جدا از سود مالی نقش یک قرارداد بین فروشنده و خریدار رو داره و اگه به فرض کالا بد باشه حقوق خریدار حفظ میشه و میتونه شکایت کنه
واقعیت امر اینکه کاری که شما میگی غیر اخلاقی به حساب میاد ولی شاید من هم در موقعیت شما بودم اینکارو می کردم

5 پسندیده