پرسش در مورد اتخاب بین جاوا، کاتلین و فلاتر

برای کسی که تازه میخواد وارد اندروید شه کدوم یکی از این سه رو پیشنهاد میکنین و چرا؟
آیا اومدن فیوشا تاثیری روی جاوا میزاره؟

جاوا در مقابل کاتلین برای شروع
کاتلین خیلی خیلی مناسب تر است. درحالت خیلی کلی: کاتلین syntax تمیزتری داره و نیازهای جدید برنامه نویس ها رو بهتر درک و رفع میکنه و همچنین نسبت به جاوا تجربه برنامه نویسی فانکشنال بهتری رو برای شما خواهد داشت و همچنین Coroutines برای برنامه نویسی Asynchronous رو داراست و حتی توی بحث OOP کاتلین با امکانات و محدودیت های بجا و درستی که داره خیلی از کد نویسی بد جلوگیری میکنه و… .

بحث Native یا Hybrid
دراین مورد چیز بد و یا خوبی نداریم هردو برای اهداف جداگانه میتونن مناسب باشن. انتخاب بین این دو به هدفتون بستگی داره.
اگه از دید آینده و فیوشا بخواییم بحث کنیم یکم حرفامون پیشبینی تور میشن.
فلاتر با فیوشا مشکلی نداره مطمعنن سریعا فلاتر برای فیوشا مناسب سازی خواهد شد. ولی طرف مقابل Kotlin Native هم هست که امکان نداره تیم JetBrains برای فیوشا واکنشی نشون ندن و ساکت بمونن.

درحالت کلی شما هدفتون رو تعیین کنید و تست کنید و اگه مورد انتظارتون بود ادامه بدین.

اینکه در آینده فلان تکنولوژی خواهد آمد و فلان اتفاقات ها خواهد افتاد رو زیاد درگیر نباشین ما برنامه نویس ها همیشه عادت داریم چیزهایی که عمری وقت گذاشتیم رو یواش یواش کنار بگذاریم و چیزهای جدید یاد بگیریم.
ما که از فیوشا نمیترسیم اگه بیاد یادش میگیریم اگه نیاد همین مسیر رو ادامه میدیم. ما رو از یاد گرفتن چیزهای جدید نترسونین :stuck_out_tongue_winking_eye:

4 Likes

لطفا عنوان بهتری انتخاب کنید

وقتی کتلین وجود داره کلا برای هیچ کاری لازم نیست بری سراغ جاوا

3 Likes

:smile: :smile: :smile: :smile:

Js را در پیش گیرید، باشد تا رستگار شوید! (React native)

ببخشید بابت عنوان نمیدونستم چی باید بزارم
حالا بین کاتلین و فلاتر کدومو پیشنهاد میکنین؟

حالا پیشنهادتون بین کاتلین و فلاتر کدومه؟

اگر بین فلاتر و ریکت بود میگفتم فلاتر،
اما کاتلین هم برای سمت سرور و هم روی iOS و Android واقعا خوب عمل کرده، من در پروژه ای دارم از Ktor در سمت سرور استفاده میکنم و پیشنهاد میکنم شما هم یه نگاهی بندازین.

در مورد موضوع مطلب هم هر چیزی میتونه بهتر از اینی باشه که الان هست، میتونید در یک جمله کوتاه هدف از ایجاد موضوع رو نشون بدین

یکی توی یوتیوب ی ویدیو داره با این مضمون:
why react native is a real garbage

ممنون از توضیحتون سعی میکنم از این به بعد بهتر عمل کنم

1 Likes

به من بود باز بین این دوتا می گفتم کاتلین :smiley:

1 Likes