پیشنهاد برای تمرین برنامه نویسی

سلام
برای افراد تازه کاری مثل من که تازه شروع به یاد گیری یک زبان برنامه نویسی کردن چه پیشنهادی میکنین؟
برای مثال یک مبحثیو طبق آموزش پیش رفتم حالا چطور تمرینش کنم که بهتر یادش بگیرم ؟
ایا سایتی هست که تمرینات برنامه نویسی بده برای مثال برنامه ای بنویسید که فلان کار رو بکنه وشامل برنامه های خیلی مبتدی باشه؟
ممنون میشم تجربیاتتون رو در اختیارم بزارید

1 پسندیده

درود خدمت شما چندین بار در انجمن بحث شده ولی بفرمایید شما چه زبانی رو یاد گرفتید و همینطور در چه زمینه ای می خواهید فعالیت کنید ؟

1 پسندیده

شرمنده اشتباه من بود که اول نگشتم
درحال یادگیری کاتلینم
و میخوام تو حوزه اندروید فعالیت کنم
البته الان فقط در حال یادگیری سینتکس هستم

1 پسندیده

بعد از یادگیری به نظرم اولین پروژه ای که خودم روی IOS رفتم این بود که یک api json رو گرفتم و اطلاعات از اون استخراج کردم و تو گرافیک آوردم. ( اون ای پی آیی که تست کرده بودم برای گوگل بود ) شما هرچی دوست داشتید بزارید.

حالا بیایید بهش آپشن اضافه کنیدمثلا با کشیدن انگشت روی صفحه ریفرش بشه.

معمولا آموزش ها می یاند اپ هواشناسی درست می کنند !! شما هم می تونید درست کنید با امکانات بیشتر و api رایگان براش زیاده.

بعد از اون بیایید در بهینه سازی اپتون کار کنید مثلا ۱۰ تا لیست مکان رو بگیره بعد ۱۰ تا ریکوست همزمان به api بفرسته در چند ترد بعد بیایید مثلا بگید هرکدوم جوابش زود تر اومده رو نمایش بده از این موارد

اگر پروژه خودتون رو اینجا دمو کنید هر سری و امکاناتشو بگید بنده اگر نظراتم مفید باشه خدمتتون نظر می دم بهبود بدید.

2 پسندیده

مرسی از نظرتون
حتما مزاحمتون میشم
اما متاسفانه نطر شما مال وقتیه که من چیزای بیسیک رو یادگرفته باشم و وارد اندروید شده باشم
متاسفانه من کاملا از صفر شروع کردم و هنوز دارم مطالب خیلی مبتدیانه رو میگذرونم
اگر درباره مطالب مبتدی هم نظری دارین ممنون میشم بگین
منظورم از مطالب مبتدیانه انواع داده و حلقه ها و شرط ها و توابعه و …

من خودم با ویدیو می رم جلو . مثلا یک ویدیو پرطرفدار و پرفروش یودمی رو بخرید یا جایی دریافتش کنید. اون پروژه محور در هر مرحله شما رو می ره جلو مثلا وقتی آرایه یا لیست یاد می گیرید جالا وقتش هست مثلا یک دفترچه تلفن ساده بسازید

1 پسندیده

اها مرسی
پس سعی کنم بعد هر ویدیو سعی کنم شکل خیلی خیلی ساده یک اپ رو برای خودم با مطالبی که یاد گرفتم بسازم؟

۱۰۰ درصد. اویل کار خیلی سخته برای فردب که پایه نداره مثلا یک ایده ای درست بشه تا بتونه چیزی رو شروع کنه . مثلا افراد بر اساس سلیقه و راحتیشون برخی ها از کتاب و مثلا من از ویدیو شروع می کنم. ویدیو فارسی استارت نزنید جز اینکه واقعا زبان انگلیسیتون جوری نیست که بشه یک ویدیو رو حداقل ۶۰ درصد متوجه بشید

2 پسندیده

ممنون از توضیحاتتون
چند تا تاپیک دیگه هم دیدم تو انجمن که ایکاش همون اول میگشتم
امیدوارم از اون ها هم بتونم استفاده کنم

1 پسندیده

یه کورس یودمی دانلود کنید، از هر چیزی بی‌نیازتون میکنه!

1 پسندیده

منظورتون اینه اموزش فعلی رو بیخیال شم؟

1 پسندیده

ممنون

1 پسندیده

اگر از یک آموزش یا کتاب خوب که پایه‌ای شروع میکنه شروع کنید خوبه و پیدا هم میشه (همین مثلا اندروید و کاتلین). آموزش‌های پروژه محور هم معمولا جذاب‌تر اند برای یادگیری.

شما با آموزش میرین جلو پس چرا حس میکنین که باید بیشتر دنبال تمرین باشین؟ توی آموزش ب حد کافی تمرین نیست؟ آموزشی که استفاده میکنین مناسبه؟
اگه شما فقط فقط برای کاتلین میخوایین که تمرین کنین و چالش داشته باشین یادگرفتن و کد زدن ساختمان داده ها و الگوریتم توی کاتلین برای من خیلی مفید بود.
به هرحال بنظرم خوبه که سریع بیسیک هارو صرفا یاد بگیرین و بیایین سمت اندروید و پروژه ساده بزنین با همین پروژه ساده کلی نیاز بوجود میاد که حل کردنشون بنوعی تمرین بحساب میاد و زود زود رجوع میکنین به آموزش های قبلیتون یا جستوجو میکنین و یه چیز جدید یاد میگیرین.

متاسفانه زبانم درحدی نیست(درحال تقویتم ) که از منابع انگلیسی زبان استفاده کنم از طرفی درخودم نمیبینم که از یک کتاب استفاده کنم و حس میکنم با آموزش تصویری بهتر متوجه میشم تا کتاب

با اموزش اقا علیرضا احمدی پیش میرم و دورش هم صفر تا صد و پروژه محوره
منتهی بخش پروژه محورش مربوط به اندرویده و منم هنوز در حال یادگیری مقدماتم و وارد اندروید نشدم
منظورتون از کد زدن برای ساختمان داده ها رو نفهمیدم ینی برم توگوگل سرچ کنم تمرین ساختمان داده و الگوریتم و سعی کنم ب زبان کاتلین بزنم؟

.اینکه پس پیشنهاد میکنین زیاد درگیر قضایا نشم و وقتی رسیدم سر خود اندروید مشکلاتم حل میشه؟

چندی الگوریتم تو مبحث ساختمان داده وجود داره بهترین تمرین ها برای شروع میتونن باشن شما باید شی گرایی رو خوب درک کنین منم اوایل همین مشکل رو داشتم ولی با درک oop و ساختمان داده ایده هایی زیادی برای نوشتن پروژه به ذهنتون میاد

2 پسندیده

توی این سطح شما تنها با کاتلین تمریناتی میتونین انجام بدین که من بهشون میگم تمرینات آکادمیک چون مثل تمرین هایی هستند که توی دانشگاه استادا بهمون میدادن واس همین هم بالاتر براتون دوتا لینک دادم که برای این هدف خوبه (حتی بهتر)

ساختمان داده ها بحث های کلی هستن که توی همه زبان ها هستن و زبان ها براساس آنها بنوعی میشه گفت ساخته شده. حالا شما که زبان انگلیسی تون خوب نیست مثلا ساختمان داده فرادرس رو ببینین و توضیحاتش رو ببینین و درک کاملی که ازش گرفتین و شبیه کد هاش رو که دیدین سعی کنین توی کاتلین پیاده سازیشون کنین و میتونین سرچ هم کنین و کلی ریپازیتوری توی گیتهاب برای این منظور هست که میتونین کدهای بقیه رو ببینین و کلی چیز جدید یاد بگیرین.

ولی درکل پایه های کاتلین رو زود یاد بگیرین و روشون قفل نشید مثلا کلاس رو یاد گرفتین و حس کمبود میکنین و میخوایین برین همه موارد مربوط به کلاس مثلا enum یا seald و همه همشون رو یاد بگیری. که منظورم اینه که نیازی نیست در این حد عمیق شدن (حتما بعدا برین عمیق تر بشین ولی اول راه کسل کننده میشه) الان با همون کلاس معمولی میتونین خیلی خیلی کارها بکنین و سریع بیایین سمت اندروید. حتما اندروید رو هم در همین سطح کاتلینتون یاد خواهید گرفت و بعد که هردو رو یاد گرفتین کلی ایده به ذهنتون میاد که پیاده سازی کنین و کلی تمرین میشه براتون. و بعدا میتونین اندروید و کاتلین که در هردو هم سطح یاد گرفتین بنا به نیازهاتون برین عمیق تر بشین.

اگه زبانتون خوب بود برای همین کار منابع فوق العاده ای رو معرفی میکردم حتما روی زبان انگلیسی کار کنین.

سایت هایی مثل codefights برای حل مسئله خیلی خوبن.
حتما ی نگاه بنداز - قابلیت های خیلی خوبی داره

1 پسندیده