الگوی زنده شما در مسیر تکنولوژی کیست؟

در مسیر تکنولوژی که در حال سیر کردن در اون هستید کسی/کسانی رو به عنوان الگو برای خودتون انتخاب کردید، اگر بله چه کسی؟
بیشترین تاثیرات خود را از چه کسی به چه علت گرفتید؟ لطفا ذکر کنید این اثرات در چه موضوعی بوده و حتما موضوعات مرتبط به فناوری مورد نظر هست و نام کتاب/فیلم و سخنرانی/مقاله و مشابه این ها هم جالبه.

از اشخاص مورد علاقه من: جناب Brian Kernighan و جناب Ken Thompson هستند که اسمشون در کنار دنیس ریچی فقید به علت همکاری در پروژه های عظیم تحقیق و توسعه آزمایشگاه بل کاملا مشهوده.
از دید من نظم و اصول در خروجی کارهای این بزرگان مشهودترین صفات هستند و دیگری اثرگذاری در طیف و گستره ای وسیع از ویژگی این دانشمندان هست.
و فکر میکنم بیشترین تاثیر خودم رو از جادی گرفتم هرچند عقاید ایشون رو در زمینه جامعه شناسی نمی پذیرم و در خیلی موارد مخالف هستم ولی روزنه هایی که ایشون در باب تکنولوژی باز کردند و باعث شدند من پا به دنیایی جدید بذارم کاملا عیان هست و جای تقدیر داره از ایشون.
فعلا هم دنباله رو اخبار جامعه آزاد هستم و به افرادی که به حریم خصوصی و آزادی بها میدهند بیشتر توجه میکنم.

3 Likes

جناب سمیر - بینش وسیع در تکنولوژی

3 Likes

نظر لطفت هست و خیلی باعث خوشحالی من. امیدوارم افراد بهتری رو پیدا کنی و خودت هم برای دیگران مشوق باشی.

4 Likes

والا الگو که نمی شه اسم رو گذاشت ولی افرادی تو تاریخ و زندگی بودن که خیلی طرز فکرشون رو دوست داشتم و سعی کردم از دانششون استفاده کنم.

توی علم خیلی این افراد تاثیر گذار بودن برام:

• Ibn al-Haytham
  • Newton
  • Peter Dirac
  • Faraday
  • Feynman
  • Carl Sagan
  • Church
  • S. Hawking
  • Maria Mayer
  • Vavilov ( داستانش رو حتما بخونین خیلی غم انگیز ولی فوق العاده )

توی مهندسی هم یه سری افراد خیلی آثارشون توی مسیر زندگیم قرار می گرفته. و خیلی افکارشون رو دوست دارم:

• J. McCarthy
  • Joe Armestrong
  • John Hughes
  • Linus Torvalds
  • M. Klepmann
  • Rich Hicky
    و خیلی آدم های دیگه.
7 Likes