مقایسه فریم ورک ها از لحاظ بازار کار در تهران

سلام دوستان
میدونم کار درستی نیست که به یه فریم ورک کاملا از زاویه بازار کار نگاه کرد. اما خب بهرحال باید از کاری که انجام میدیم درآمدی هم کسب کنیم وگرنه خب … ! :smile:
تقریبا چون هیچ سایت و سازمانی کارهای توسعه دهنده هارو توی ایران پیگیری نمیکنه خب منبع معتبری در باره اینکه چه تعداد هرساله نیاز برای فلان زبان ها هست و یا میانگین درآمدشون چقدر هست ، در دسترس نیست .
خواهشم از شما دوستان این هست که یک مقایسه کوچیک از حوزه ای که خودتون درش کار کردید یا از دوستانتون کسی بودند ، یک اطالعاتی اینجا به اشتراک بگذارید.
مثلا چون من خودم کم کم میخوام از بین زبانها و فریم ورک های وب یکی رو انتخاب کنم ، بین دوتا گزینه تحقیق کردم . یکی فریم ورک spring با زبان جاوا و دیگری هم node.js که خب فریم ورک نیست ولی به لحاظی میشه مقایسه کرد .
اونطور که بنده دستگیرم شد ، جاوا و بخصوص نگارش سازمانیش(EE) تقاضا براش زیاده هست و احساس میکنم از این جهت نسبت به نود برتری داره اما درمورد اینکه آیا در آینده هم این روال خواهد بود مشخص نیست . و همچنین من اطلاعات درستی از میانگین در یافتی یه برنامه نویس senoir توی هر کدوم از اینها نتونستم پیدا کنم.
ممنون میشم دوستان اگر را جع به این دوتا یه سایر زبانها و فریم ورک ها اطاعاتی داشته باشید به اشتراک بگذارید :slight_smile:

1 پسندیده

سلام، به نظر من داشتن ديد اختصادى خيلى هم خوبه و اين بازار و اختصاد هستند كه سبب پيشرفت خواهند شد.

اگر Twitter ديد اختصادى نداشت شايد ريلز و روبى و حتا Bootstrap, امروز در اين جايگاه نبودند كه البته اگر چندتا مثال از شركت ها و سازمان هاى ديگه مثل گوگل، ردهت و غيره بزنم اونوقت مجبور ميشم بگم كلا صنعت اى ايتى در اين جايى كه الان هست نبود!
در مورد بازار ايران بايد بگم دات نت و پى اچ پى احتمالا حرف اول و ميزنن كه اينم صددرصد راستش نميتونم بگم.
بله شما دررست فرمودين NodJS ران تايم JS است.

دوست عزیز این تجربیات خودم هست :

php و لاراول :
بدون شک بیشترین استخدامی رو داره و سایر فریم ورکهای این زبان هم براشون کار هست ولی نه اندازه لاراول
درامد بستگی داره بیرون برا خودت پروژه بگیری یا درصدی کارکنی یا حقوق ماهیانه بگیری که در بهترین حالت حقوقت ماهی 3 تومنه (بهترین حاااااااااااااااااااالت)
در ضمن اگر مثل من تو شهرستانی این برات بهترین گزینه هست که می تونی از وردپرس و قالب هم پول دربیاری و 98 درصد شرکت ها یا کارفرماهای شهرستان دنبال php کارن

asp:
بازار کارش تو تهران بهتره درآمدش متغیره ولی بیشتر جاها نمی دونم چرا یکم بیشتر میگیرن از php کارا
اگه شانس استخدام تو شرکت های خوب داری یا پارتی کت و کلفت داری و پروژه دولتی گیرت میاد بهترین گزینه است اما بازم بازارش به اندازه php داغ نیست

java :
بیشترین تقاضا و بازار کار برای اندروید هست داخل کشورمون و حقوق هم از ماهی 1.5 تومن شروع میشه تا حدود های 4 تومن البته باید واقعا فول باشی حقوق بالا بهت بدن (رفیق دارم این پولو میگیره)، دو ماه قبل هم وقتی که برنامه مودم و لاگرهای هواشناسی رو با جاوا با مصیبت نوشتم قدرتش رو بیشتر میفهمیدم ، حوزه وب هم براش داخل ایران کار هست اما به ندرت و اونم تقریبا انحصاری شده (پرتابل نهاد رهبری و … جاوا بالا اومدن ولی انحصاری :frowning:
در کل جاوا پولسازه یاد بگیره

NodeJs
اطلاع زیادی ندارم اما اینو میدونم بیشتر اندروید کارها و تیم های اندرویدی دنباشن
هربارم باهاش چیزی پیاده کردم دوسه ساعت به خودم به گوگل لعنت نفرین فرستادم بابت سینتاکس مزخرف این زبون و خطایابی

Python Ruby
رفیق نامحترم بنده با روبی داره برا اون ور آب (بلادکفر) کد میزنه ولی متاسفانه درامدش رو نمیگه
پایتون هم تو ایران داره جاز باز میکنه و چند سال بعد عمومی عمومی میشه و ارزش سرمایه گذاری داره و الانم استارت اپ ها احتیاج دارن

C
خب بدون شک برای اینم داخل ایران پولی خوبی هست به شرط اینکه بتونی جاشو پیدا کنی (من برای یه تولیدی که دستگاه جوجه کشی و … و… درست میکنن کار میکنم و با سی کارم رو راه میندازم ) گاهی اوقاتم تابلو و دانشجوها میخورن به سراغت از اونها هم یه پولی میشه گرفت ، اگر پارتیت هم قوی باشه کارخانه ها و جاهای صنعتی پول خیلی خوبی بابت سی و جاوا میدن و این دوتا زبون بخصوص سی تو صنعت استفاده و درامد خوبی داره

C#
تو ایران بزگترین پروژه تعریف شده تحت دستکتاپ با سی شارپ قطعا بالاتر از برنامه حسابداری یا انبارداری نیست و اونم الان خیلی خیلی کمه مگه بتونی مخ رییس بیمه یا یه جای بزرگ رو بزنی براشون اتوماسیون بالا بیاری

میزان درامد هم اگر بمب اتم نباشی معمولیه و به افسانه هایی که میگن اوراکل کار حرفه ای میشناسم ماهی 10 تومن میگیرع یا فلان برنامه نویس ماهی 8 تومن حقوقشه باور نکن .

1 پسندیده