مهاجرت به کانادا با ویزا تحصیلی

سلام میخواستم بدونم کسی اینجا تجربه مهاجرت با ویزا تحصیل به کانادا یا سایر کشور هارو داشته و نیاز ها و هزینه هاشو میخواستم بدونم و 15 سال دارم و تسلط کامل به اندروید(جاوا) دارم
اگر 15 سال قبول نمیکنن هم بگین تو یکی از مقاله خونده بودم مدرک sololearn و w3school هم تاثیر داره
ممنون میشم راهنماییم کنین

سلام
یعنی برای کارشناسی میخوای بری؟ مشکل سربازی نداری؟ چون تا اونجایی که میدونم معافیت تحصیلی برای لیسانس خارج از ایران نمیدن.
ولی درکل مقاطع پایین‌تر معدل مهم‌تره. چون احتمالا بخوای فاند بگیری و هزینه دانشگاه و اقامتت داده بشه وگرنه اگر پول اونها هم باشه که دستت خیلی باز تره.

سلام ممنون بابت پاسخگوییتون مشکل سربازی ندارم معافم ولی میخواستم بدونم سن من کسی میتونه بره ؟

و قیمت هم خیلی برام مهمه مثلا کل اش حساب کنیم چقدر میشه همون سال اولی ک برم اونجا چقدر هزینه داره

به نظرم جواب خوبی بتونی از این کانال بگیری

از کانال یوتیوب اینها میتونی نیازمندی‌های این کار را یاد بگیری http://ezapply.ir
بعلاوه یک اکانت تلگرام هم دارند که به سوال‌های خیلی کوتاه جواب میدن و حتی میتونی وقت مشاوره بگیری. برای شروع میتونی همین را بپرسی. البته تیم‌های دیگه هم هستن که کارشون این هست.
پارامترهای زیادی هست که هزینه را تعیین میکنه، مثلا اینکه مدرک زبان نیاز داری برای اون مقطع (در واقع پروگرم اون دانشگاه) یا نه، بتونی فاند تحصیلی بگیری (فول فاند باشه یا بخشی از هزینه‌ها را پوشش بده) و هزینه اپلای برای هر پروگرم دانشگاه چقدر باشه (که متغیره و بعضی دانشگاه‌ها حتما همون اول باید بپردازی). ولی خب چون سربازی نداری هم هزینه‌ات کمتره.

شما برای Bachelor میخوای بری؟
با سن 15 سال؟ باید 4 سال دبیرستان درس خونده باشی
الآن مشمول سربازی نیستی ولی 18 سالت که بشه مشمول میشی که هزینه وثیقه برای تحصیل خارج از کشور در حال حاضر 20 ملیون تومنه
در مورد هزینه ها باید بگم Bachelor فاند تقریبا میشه گفت نداره و باید خودت هزینه کنی که سرسام آوره، به جز شهریه دانشگاه حدود 12 هزار دلار فقط هزینه زندگی میشه (تاکید می‌کنم، به جز شهریه دانشگاه)

دانشگاه های کانادا چیزی تحت عنوان فول فاند ندارن
هرچند که برای Master و PhD میشه فاندی رو گرفت که باهاش زندگی هم کرد ولی به هر حال اسمش فول فاند نیست
چون وقتی حرف از فول فاند میاد منظور اینه که دانشگاه ریز به ریز هزینه های شما رو بررسی کرده اعم از اقامت، خوراک، پوشاک، اینترنت، موبایل، تفریحات و … اما کانادا چنین چیزی نداره مثلا دانشگاه Alberta برای Master توی Computer Science به صورت Thesis base شهریش 8300 دلاره و میتونی یه فاند 25 هزار دلاری هم بگیری حالا از این 25 هزار تا شهریه رو که کم کنی 16 هزار دلار میمونه که مالیات هم ازش کم میشه، در نهایت خودت باید ببینی میتونی با این پول زندگی کنی یا نه

یه مورد دیگه در مورد فول فاند اینه که دانشگاه های آمریکا که فول فاند میدن دیگه حق کار خارج از دانشگاه رو به شما نمی‌دن اما توی کانادا هر چه قدر هم فاند بگیری بازم هفته ای 20 ساعت میتونی بیرون دانشگاه کار کنی

سلام ممنون از راهنمایی تون ببخشید درباره اتریش هم میتونید یک توضیح بدید

خیلی ممنون

سوال پرسیدم داخل این گروه ک گفتید هرچی پرسیدم پاک کردن نمیدونم چرا

سلام
من خودم قصد apply کردن برای Master رشته Computer Science رو دارم و کشور هدفم هم کانادا هستش برای همین در این مورد اطلاعات بیشتری دارم و اطلاعاتی در مورد اتریش ندارم

در مجموع اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارین باید بدونید که توی مقطع Bachelor یا همون کارشناسی خودمون fund تقریبا وجود نداره مگه این که توی همون رشته مقاله خاصی داشته باشین یا اختراع خاصی ثبت کرده باشین. برای مثال یکی از دانش آموزای دبیرستانی که من می‌رفتم از دانشگاه Harvard پذیرش همراه با Fund کامل گرفت چون یه مقاله مرتبط با رشته Biology داده بود.

اگه اصرار برای مهاجرت در مقطع Bachelor رو دارین حداقل سالی 10,000 یورو / دلار رو فقط برای هزینه زندگی در نظر بگیرید و این مبلغ هم خیلی تقریبیه و باید خودتون تحقیق کنید که هزینه زندگی دانشجویی چه قدره، حالا شهریه دانشگاه رو هم بهش اضافه کنید که دیگه سرسام آور میشه
برای همین در مقطع Bachelor باید برید سراغ کشورایی که دانشگاه ها رایگان یا با حداقل هزینه هستن (دور کانادا و آمریکا رو خط بکشید) مثل آلمان یا ایتالیا تا شاید بتونید هزینه زندگیتون رو خودتون بدین.

درمورد هزینه های هر شهر میتونید برید توی سایت زیر اسم شهر رو بزنید و هزینه‌ها رو ببینید، مثلا هزینه اجاره یه اتاق، هزینه خریدهای معمول از سوپرمارکت (شیر، نون و …) و … رو نوشته.
برای مثال هزینه ها در شهر Vienna کشور Austria (اتریش):

خیلی خیلی ممنونم از وقتی ک گذاشتید و جواب داد اما من قصدم این ک قبل از دانشگاه برم میخواستم بدونم امکان پذیره و اتریش برای این گفتم چون تو یکی از سایت ها (ملکی پور) گفته بود اتریش رایگانه

سلام، کانال یوتوب meisamCa رو ببینید؛ اطلاعات خیلی خوبی راجب کانادا بهتون میده.

1 پسندیده

سلام ممنون از پیشنهاد تون ایشون با روشی رفتن ک من رو ساپورت نمیکنن ( زیر 18 سال point ایی نداره)

با سالی ۱۰۰۰۰ دلار فکر نمیکنم بشه توی کانادا زندگی کرد مگر اینکه بجز اون در کنار درس کار هم بکنی، اگر اشتباه نکنم با ویزای دانشجویی هفته ای بیست ساعت یعنی نصف حالت عادی اجازه کار دارید که البته میگن ۴۰ ساعت در دو هفته یا forty hours per fortnight.
فرزند یا همسر دانشجو هم میتونه اجازه کار تمام وقت بگیره یعنی ۴۰ ساعت یا بیشتر در هفته.
البته بهتره با یک‌ مشاور مهاجرت جلو برید چون پیچیدگی هایی وجود داره که اونها بهتر اطلاع دارند

1 پسندیده

واقعا مرسی که این چنل رو معرفی کردی، فوق العاده بهم کمک کرد
و به بقیه هم پیشنهاد می‌کنم اگه قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری به کانادا دارین یا در مورد PR (اقامت دائم) گرفتن و امتحانات IELTS و GRE سوال دارین حتما به این چنل سر بزنید.