دور همی شماره ۳

سلام اگر میخواهید دوباره برنامه دور همی بزاریم همون زمان قبل یا اگه دوستان زمانه بهتری در نظر دارند پیشنهاد بدن

10 پسندیده

درود خدمت سام عزیز. واقعیت امر این دور همی موضوعش انتخاب بشه خیلی خوب می شه. مشکل اصلیش موضوع و انتخاب موضوع هست. وگرنه نمی شه موضوعات رو باز کرد و صحبت کرد و زمان زیادی از بین می ره .
اگر موضوع نداره و فقط جمع شدن بچه هاست که بازم مشکلی نداره خودم این سری می یام وسط بندری می زنم :joy:

7 پسندیده

به نظرم موضوع انتخاب کنیم خیلی بهتره میتونیم چند تا موضوع رو انتخاب کنیم که تک موضوعه پیش نریم.بعد یه تایمیم داشته باشیم هر کی سوالی خارج از موضوع داره بپرسه.

2 پسندیده

خیلی عالیه.
بنظرم موضوع به این بستگی داره که کی چی‌داره که بخواد به اشتراک بذاره، حالا سخت نگیریم که دوستانی که وقت نمیکنن اسلاید خاصی درست کنند یا دوستانی که اعتماد بنفس کمی دارن هم قبول مسئولیت کنن

4 پسندیده

با درود خدمت دوستان گرامی. به نظرم یک بحث خوب در زمینه دیتابیس های جدید و موارد در بازار صورت بگیره. مواردی که جدیدا دارند بازار خوبی رو برای خودشون می گیرند.

مثلا من امروز از دوستمون @pouya-abbassi اسم دیتابیس https://neo4j.com رو شنیدم.

و همینطور برای ادامه دار شدن بحث هاهم به نظرم خیلی خوبه که مواردی مثل hbase و … نیز صحبت بشه. مصرف هاشو . نحوه شروعشون پیکردنیشون منابع اموزشی و اسکیل پروژه ها و …

@lxsameer @samdvr @toomaj بتونیم از تجربیات دوستان در شرکت های بزرگ هم استفاده کنیم.

چندتا دیتابیس هم جدیدا در انجمن بحثش شد که سمیر عزیز نیز گفته بود خوبه یادم نیست اسمشو ولی مشکلش این بود که کد بسته هست.

یکی از مشکلاتی که خودم همیشه دارم اینکه مهندسی دیتابیس و شروعش و انتخاب فناوریش هست. به نظرم براش ۱۰ جلسه هم تشکیل بشه بازم کمه

9 پسندیده

من درمورد hbase میتونم یک زمانی صحبت کنم

7 پسندیده

خیلی عالیه اگر دوستان دیگه هم در این مورد اعلام آمادگی بکنند ممنون می شم . hbase سام عزیز زحمتشو می کشند یا در اضافه بر این دیتابیس یا موارد دیگه

ممنون

6 پسندیده

بحث در مورد تایپ های مختلف دیتابیس و همچنین یوز کیس های هر کدوم و نحوه پیاده سازی اون ها میتونه خیلی جالب باشه.

5 پسندیده

یکشنبه ۸:۳۰ شب ایران خوبه?

8 پسندیده

درود سام عزیز بسیار عالی.

فقط دوستان دیگه دیگر دیتابیس هارو بگیرند خیلی خوب می شه. البته نمی دونم بحث دیتابیس و همینطور مورد hbase کل جلسه می تونه پوشش بده ؟

1 پسندیده

یه تایمیم بزاریم برای برای طراحی دیتابیس و همچنین یوز کیس های هر تایپ از دیتابیس ها تو این جلسه اینطوری کلی سوال هم به وجود میاد .

3 پسندیده

منم داشتم به همین فکر میکردم. شما هم یه تایمی از الیکسیر میگید؟

3 پسندیده

دقیقاً

درود خدمت شما دوست من واقعیت امر من خیلی سوادم در الیکسیر کمه که بتونم ارائه بدم! وگرنه خیلی دوست داشتم این کارو بکنم.

شاید شما بگید چه چیزی در الیکسیر براتون جالبه برم تحقیق کنم و پیداش کنم

شکست نفسی میفرمایید اقا شهریار شما هم یه بخشی رو درمورد الکسیر و فونیکس توضیح بدید جالب میشه
درمورد فیچرایی که داره و مقایسه با بقیه فریم ورکا

1 پسندیده

الکسیر، زبان هست. نه فریمورک.

2 پسندیده

حواسم نبود منظورم فونیکس بود. ممنون که اشاره کردید

3 پسندیده

چه حرفیه. ما هم مثل شما. اینجوری بخوایم فکر کنیم هیچکس نمیاد صحبت کنه. تازه خوبه آموزش هم ضبط کردی، دیگه یک دورهمیه، ما از چیزایی که شما وقت گذاشتی یاد گرفتی و تجربه کردی استفاده کنیم.
من راستش RoR استفاده میکنم و همیشه دوست داشتم الیکسیر هم یاد بگیرم.

2 پسندیده

درود خدمت شما. لطف دارید من هیچ وقت دنبال مباحث عمیق نرفتم بیشتر اطلاعات من کاربردی هست یعنی فلان چیز الان چه بدردم می خوره که باهش یک پروژه بزنم تا اینکه بخوام مثلا بگم چنین ساختاری باید بره جلو ولی ببینم سام عزیز چقدر از بحثش پوشش می ده اگر کسی نیومد برای ادامه چند مورد از فونیکس هست که به نظرم جدیدا جالب تر شده و می شه توضیح داد که چقدر کاربردی هست

3 پسندیده

فکر نمیکنم خیلی طولانی باشه و باید زمان باشه شهریار عزیز هم درباره الکسیر صحبت کنه

6 پسندیده