شما از چه کدادیتوری استفاده میکنید؟

خیلی دوست دارم بدونم شما از چه کدادیتوری استفاده میکنید؟ با دلیل هم بگین ممنونتون میشم!

1 Likes

من از FG42 استفاده می کنم که بر مبنای Emacs هست

1 Likes

Pycharm
خیلی سنگینه ولی خیلی تکمیله

, VSCode
برای کار های متفرقه

1 Likes

من از spacemacs استفاده میکنم

1 Likes

من وقتی به لینوکس مهاجرت کردم خیلی مشکل داشتم توی پیدا کردن یه ادیتور خوب. آخرش به Sublime رسیدم. یه مدت ازش استفاده کردم بعد سویچ کردن به Vim و میشه گفت تا چند ماه پیش همه‌ی کارهامو توی Vim انجام میدادم.
از حدود یک سال پیش،‌ کم کم سویچ کردم به Emacs
الآن بیشتر کارهامو توی Emacs انجام میدم برای اینکه یه کم بیشتر یاد بگیرمش. بعد سویچ میکنم به FG42.

استفاده از emacs برام خیلی سخته مخصوصا به خاطر اینکه از کیبورد Dvorak استفاده میکنم و یه سری از key binding ها توی این کیبورد، از Qwerty سختتره.
ویم، راحتترین ادیتوره. ولی قابلیتها (و امکان کاستومایزش) نسبت به ایمکس خیلی کمه.

2 Likes

Atom
عالیه

1 Likes

من از Atom و ایمکس استفاده می‌کنم. البته برای ایمکس هم از باندل doom emacs استفاده می‌کنم که دیگه وقتم الکی تلف نشه :))

1 Likes

واقعا خیلی با این فروم حال کردم، تا سوال میپرسم چند برنامه نویس با تجربه با کلی توضیح و دلیل به سوالم جواب میدن! واقعا ممنونم از همتون

2 Likes

میتونم بپرسم چرا با مایکروسافت اینقدر مشکل دارید؟ چون خیلی از شخصیت و نظراتتون خوشم میاد و واقعا دوست دارم ازتون جواب بشنوم و در جاهای مختلف ازش استفاده کنم.

2 Likes

FG42 رو من استفاده میکنم .

میشه یکی راجب این توضیح بده، خیلی با پلتفرم این وبسایت اشنایی ندارم!

وقتی یه نفر یه مطلبی بنویسه بعد حذف کنه، ۲۴ ساعت به این شکل باقی میمونه و بعد حذف میشه.

شرکت های بزرگ از جمله مایکروسافت همیشه جایی هستند که پول هست. اگر امروز می بینین این شرکت ها دارن از نرم افزار های آزاد حمایت می کنن دلیلش فقط و فقط سود خودشون هست. شاید بگین خوب پول در آوردن که بد نیست. درست هم می گید اما نکتش اینه که این شرکت ها براشون مهم نیست از چه راهی پول در میارن تا زمانی که قانونی باشه براشون مهم نیست. در مقابل شرکت های خیلی کوچیک خیلی بیشتر به اخلاقیات و این جور بحث ها اهمیت میدن. برای مثال گوگل و مایکروسافت و … براش مهم نیست که اصلاعات شخصی کاربراش رو برای نشون دادن تبلیغ بیشتر با دیگران به اشتراک بذاره ولی خیلی از شرکت های کوچیک این کار رو نمی کنن.

در مورد نرم افزاری های آزاد هم همینه. ممکن خیلی از نرم افزارهای آزاد ارائه داده باشند اما تا زمانی که کنترل نرم افزار دست اون شرکت هست نمی شه از فرداش مطمئن بود. باز شاید بگید خوب چرا fork نمی کنی؟ خوب وقتی کنترل دست کامیونیتی نباشه این شرکت هست که به کامیونیتی جهت می ده و با fork کردن هم اتفاقی نمی افته.

مایکروسافت سابقه زیادی در تلاش برای نابودی رغیب هاش از جمله نرم افزار های آزاد داره و همین باعث شده که در مورد هر حرکت این شرکت شک کنم.

در کل هرچیزی که آزادی کاربر رو بگیره باید ازش دوری کرد. این ما هستیم که مهمیم نه هیچ شرکتی. تعلق خاطر پیدا کردن به این شرکت ها و تکنولوژی هاشون کار درستی نیست

7 Likes

من از vscode توی سیستم خودم استفاده میکنم و توی سرور از vi و کمتر از vim

واقعا ممنونم بابت اینکه اینقدر جامع و کامل توضیح دادید.

1 Likes

پس دیگه از vs code استفاده نمیکنم!

میشه بگید از چه سرویسی واسه ایمیل استفاده میکنید؟

1 Likes

گنو و protonmail

1 Likes

من خودم geany استفاده میکنم